1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. 1 Haziran’da açılacak kahvelerde oyunlar oynanmayacak!

1 Haziran’da açılacak kahvelerde oyunlar oynanmayacak!

featured

Kabine toplantısının ardından alınan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı karara göre, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran’dan itibaren saat 22.00’ye kadar hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığı ise konu ile alakalı “lokanta, restoran kafe vb. İşyerleri, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları” hakkında 81 İl Valiliğine genelge gönderdi.

OYUN OYNANAMAYACAK

1 Haziran’da hizmet vermeye tekrardan başlayacak olan, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla gibi oyunlar oynanamayacak, nargile satışları ise yapılamayacak. Herkese açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri bir süre daha yapılamıyacak.

UYMAYANA CEZA VAR

İçişleri’nin aktardığı tedbirlere ve kurallara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Her İhanet Sevgiyle Başlar. Uludağ Üniversitesi : Gazetecilik

Yorum Yap