İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. 15 Temmuz oturumunda gergin dakikalar! O sözler damga oldu!

15 Temmuz oturumunda gergin dakikalar! O sözler damga oldu!

featured

15 Temmuz özel oturumunda CHP’li Engin Özkoç’un FETÖ ile mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatması tansiyonu yükseltti. 

15 Temmuz gecesi hasar gören otomobiller ile polis araçları, TBMM Ana Binası önünde sergilendi. Oturuma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. 15 Temmuz özel oturumunda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç konuşma yaparken Meclis’te gergin dakikalar yaşandı.

Açılış konuşmasını yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “15 Temmuz gecesi yüce ve gazi Meclis’in uğradığı saldırı, o saldırı karşısında milletvekillerimizin ve çalışanlarımızın gösterdiği direniş, milletimizin o gece bütün yurt sathında sergilediği kahramanlığın adeta bir hülasası gibidir.” ifadelerini aktardı.

“Düşmanlarımız haberdar olsunlar ki…”

Şentop’un konuşmasından satırbaşları şöyle: Dostlarımız müsterih, düşmanlarımız haberdar olsunlar ki, işgal veya ilhak niyetine bu milletin vereceği karşılık, ne zaman olursa olsun, 100 yıl öncesinden ve 15 Temmuz gecesinden farklı olmayacaktır.

“Üzerinde özenle durulması gerekiyor”

15 Temmuz’un üzerinde özenle durulması gerekiyor. O gece bu yüce çatı altında darbeye karşı takınılan tavır, TBMM’nin milletle ne kadar uyum içinde olduğunun ve milli iradeyi ne kadar hakkaniyetle temsil ettiğinin apaçık delili olmuştur. Türkiye, bugün artık sadece bir ülkenin ve bir coğrafyanın adı değildir. Türkiye bugün, bir umudun, bir hamlenin ve insanlık davasının adıdır. Türkiye bugün, sadece vatanımızın değil, aynı zamanda vazifemizin adıdır.

Özkoç, konuşması şöyle: Cumhuriyet tarihimizi en kanlı darbe girişimidir. Bu uğurda yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz darbe girişiminin öncesi ve sonrası vardır. Öncesinde dershaneler, yurtlar, Türkçe olimpiyatları, yargıda güvenlikte örgütlenme ve siyaset araç olarak kullanmak. Bu dönemde kim FETÖ’ye yardımcı olmuştur, bunun cevabını Sayın Cumhurbaşkanı vermektedir. ‘Ne istedilerse verdik’ demişlerdi. Asıl olay tam bu değildir, asıl olay Balyoz ve Ergenekon davalarıdır. uzun yıllardan beri örgütleniyor. Türkiye’yi tek başına idare eden bir kişi nedeniyle hiç bu kadar güçlü konuma ulaşmamıştı. Savcı Zekeriya Öz’ün önü açılıyordu. 


Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap