İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oldu ?
  3. 18 Haziran’da Nooldu?

18 Haziran’da Nooldu?

featured

Tarih’te bugün yine karmaşalar, yine spor’da önemli olaylar ve güzel ülkem Türkiye’de yine skandal olaylar olmaya devam ediyordu. Peki bundan kaç sene evvel tarihte neler oldu?

Buyrun tarihte neler olduğunu hep birlikte incleyelim..

18/06/1988Başbakan Turgut Özal silahlı saldırıya uğradı. Kartal Demirağ adlı kişi Anavatan Partisi kongresinde Turgut Özal’a ateş etti. Özal elinden yaralandı. Kongre devam etti ;Özal yeniden Anavatan Partisi genel başkanlığına seçildi.

İkinci haberimiz kardeş vatandan.. 18/06/1993 Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebulfeyz Elçibey Bakü’yü terketti. Haydar Aliyev Azerbaycan cumhurbaşkanı oldu.

Bu haberimiz ise futboldan! 18/06/1994 Dünya Futbol Şampiyonası Amerika’da yapıldı. 18 Haziran günü final için Brezilya ve İtalya karşılaştı. Şampiyon penaltılarla belirlendi; kupa yine Brezilya’nın ellerinde kaldı.

Yine ülkemizden bir olay ile karşılaşıyoruz : 18/06/2007 Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, AKP’nin Anayasa değişikliğiyle ilgili halkoylamasını genel seçimlerle aynı döneme denk getirmek için Meclisten geçirdiği halkoylaması süresini kısaltan yasayı veto etti.

Buda diğer ülkelerle olan ilişkilerimiz : 18/06/1941 Türk-Alman Saldırmazlık Antlaşması imzalandı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap