İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. 2020’de Çıkması Beklenilen Spor Oyunları

2020’de Çıkması Beklenilen Spor Oyunları

2020'de Çıkması Merakla Beklenilen Spor Oyunları

2020’de Çıkması Merakla Beklenilen Spor Oyunları

2020 yılı tıpkı diğer senelerde olduğu gibi gelecek senelerinin oyunlarının piyasaya sürüleceği bir sene olacak. Elbette tüm Dünya’da oldukça şeyleri etkileyen ve değiştiren koronavirüs Spor Oyunları sektörüne de etki etmezse.

Bilindiği üzere spor oyunlarının her sene yeni bir serisi kullanıcılara sunulur. Oyuncuların genelinin ise en çok merak ettiği ve en çok oynadığı oyunlar FiFA ve PES‘dir.

1- Session  ;

Session, Tony Hawk’un Pro Skater serisinin egemen olduğu kaykay oyunlarının altın çağını canlandırmayı hedefliyor. Oyun 2019’un sonlarında erken bir şekilde piyasaya sürüldü ve 2020’de de bu şekilde piyasaya sürülmesi bekleniliyor.

Session, elinden geldiğince sürükleyici ve oyuncuların kaykay deneyimleri üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayarak kendini farkllı bir kategoriye çekiyor. Bu ve diğer kaykay oyunları arasındaki büyük fark, bir puanlama sisteminin olmamasıdır. Tamamen kaykay yapan ve ustalaşan oyuncuya ve mümkün olan her numaraya dayanıyor.

Oyun ayrıca, oturumunuzu kaydetmenize, klipleri dilimlemenize, bir montajı paylaşmanıza ve Session dünyasına neler yapabileceğinizi göstermenize olanak tanıyan bir kayıt ve video düzenleme özelliğine sahiptir. Eşsiz kontrol sistemi, oyunu sadece ustalaşmak için daha da zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda oyuncunun kendisini kaykay üzerinde gibi hissetmesini sağlar.

2-NBA 2K 2021 ;

NBA 2K Spor Oyunları, Visual Concepts tarafından geliştirilen ve Ulusal Basketbol Birliği’ne dayalı 2K Sports tarafından yayınlanan bir basketbol oyunudur. Oyun basketbol sever e-spor oyuncuları ve normal kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Oyunun resmi sponsoru olan NBA, turnuvaları, heyecanlı karşılaşma ile kullanıcılara harika bir deneyim sunuyor. Oyunun akıcılığı ve sunduğu gerçekcilik gerçekten kendine hayran bırakıyor. Oyunun 2021 serisinin ise bu yıl içerisinde kullanıcılarına sunulması bekleniliyor.

3- Madden NFL 2021 ;

Madden 21, yine EA’nın bir Spor Oyunları arasında yer alan oyunudur. Oyunun çıkış tarihi FIFA ile aynı tarihi izliyor ve her yıl yaklaşık aynı saatte kullanıcılar için piyasaya sürülüyor. Madden 2021 için tarih Ağustos ayı olarak öngörülüyor.

Amerikan Futbolu sporunun oyunu olan Madden NFL,genellikle çıktığı her sene kendi kategorisinde ve diğer kategorilerde Best-Seller unvanını elde etmeyi başarmıştır.

2- PES 2021 ;

Spor Oyunları denilince aklımıza gelen birinci oyunlardan biriside elbette Pes! Pro Evolution Soccer kısacası PES, bu sene basına çıkan haberlerden de duyduğumuz üzere farklı bir oyun motoruyla karşımıza çıkacak. Yıllardır devam eden FiFA vs PES rekabati bu senede devam edecek gibi.

Her ne kadar son dönemlerde FiFA, Pes’in elinden Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi lisansını elinden almış olsa da, PES bu senede mücadelesine devam ederek lisans almaya ve oyuncularına benzersiz bir oyun zevki yaşatmayı hedefliyor. Konamı’nın Spor Oyunları kategorisinde yer alan PES serisi bakalım bu sene bizlere neleri sunacak.. Pes 2021’in her sene olduğu gibi bu senede Eylül-Ekim aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.

1- FiFA 2021 ;

FiFA 2021, yine EA Sports tarafından geliştirilen spor oyunları kategorisinde yıllardır oyun piyasasında yerini alan başarılı bir futbol oyunu. Son senelerde sürekli kendini geliştirerek ve kendine yeni eklentiler getirerek yoluna devam eden FiFA 2021, bakalım bu sene içerisinde kullanıcılarına neler sunacak?

Oyuna muhtemelen yeni bir mod veya bir iki yeni eklemeler olacaktır. Oyun için büyük değişiklik beklentisi, platformlar arası uyumluluk olması yönünde. Eylül ayında FIFA sürümlerinin piyasa sürüleceği göz önüne alındığında, PS5 ve Xbox Series X için Ekim ve Aralık ayları arasında piyasaya sürülme beklentisi var. Oyunun hem yeni nesil hem de mevcut konsollar için piyasaya sürülme ihtimali oldukça yüksek.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap