İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Olacak ?
  3. 2020’den sonra bizi dijital dünya mı bekliyor?

2020’den sonra bizi dijital dünya mı bekliyor?

2020’den sonra bizi dijital dünya mı bekliyor?

Eski Dünya’yı unutun !

“Onlar başa gelince Ekinleri ve nesilleri değiştirirler “ (Bakara Suresi 205 )
Peki Neydi bu ayetin anlamı bize verilen mesaj .. Yoksa Dijital dünya mı?

Önümüzde ki 15 yıl içinde yaşadığımız bu dünyanın nasıl bir yer olacağını merak ettiniz mi ?
Bence merak etmeye başlasanız iyi olur Çünkü 2020’den sonra dünya Eski dünya olmayacak .

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz dijital dünya’ya giriyoruz. Belki size hayattayken cennete bile gidebileceğinizi söyleyecekler ..
Sorulması gereken soru ise buna ne kadar hazırız ..

DİJİTAL KIYAMET

Tüm dünyayı bir bilgisayar programı gibi hayal edin ve İçinde bulunduğumuz durumu düşününün. Küresel çapta Hepimiz evlerimize kapandık ve dünya genelinde büyük bir sessizlik hakim .

Adeta birisi bilgisayarın kapama tuşuna bastı ve tekrardan açılmasını bekliyoruz Peki ya sizlere bilgisayar tekrar açıldığında tüm sisteme bir güncelleme gelmiş olabileceğini söyleseydim.

Yani yavaş yavaş Hoşçakal diyeceğimiz eski sürüm bir Dünyadan Sonra bizi nelerin bekliyor olabileceğini teorisyenlerin derin analizleri ile yaşanan pek çok gerçeği birleştirerek algılamaya çalışalım.

Hepimiz gergin ve daha önce karşılaşmadığımız bir dönemden geçiyoruz size söylemek istediğim lütfen içinizi Ferah tutun , şimdilerde önce ülkece Türk Milleti olarak , sonra da tüm dünya birlik ve beraberlik zamanı , inanıyorum ki bu zor zamanında üstesinden gelip Allah’ın izniyle Yakında o özlediğimiz günlerimize geri döneceğiz .

Fakat bunun sonrasında hepimiz uyanık olmak ve dünyada neler olup bitiyor İnsanlık nereye gidiyor diye iyi analiz yapmak zorundayız Aksi takdirde gelişen teknolojiye yenik düşmemiz kaçınılmaz olabilir

NELER OLACAK ?

Peki Neler Olacak mı ?
Ya Birilerinin çok uzun yıllardır insanoğlu için hazırladığı planların bir parçası olacağız ya da Ayık olup gelecekte karşılaşabileceğimiz problemler karşısında daha bilinçli bir şekilde ayakta durabileceğiz.

Bu bize bağlı yazıyı sonuna kadar okuyun , Çünkü hepimizi ilgilendiren oldukça ilginç şeyler anlatacağım .

Size bir soru dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin yer aldığı Silikon vadisi’nde Üstelik Facebook gibi bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışırken apar topar tüm kariyerinizi sonlandırıp medeniyetten uzak ıssız bir adaya neden yerleşirdiniz ?

İsterseniz bu soruyu bir başkasına soralım ..

“Antonio Garcia Martinez” kendisi Facebook’un üretim müdürlerinden biri daha doğrusu eski üretim müdürlerinden biri ..
Çünkü şu anda herkes den uzak bir Ada’da yaşıyor..

FACEBOOK’UN ÜST DÜZEY GÖREVLİSİ NEDEN SAKLANIYOR ?

Yakın bir zamanda işindeki harika pozisyona rağmen İstifa ederek insanlardan uzakta orcus adasında satın aldığı geniş bir araziye yerleşti .

Neden böyle bir şey yaptığına dair gelen sorulara verdiği cevap ise şu ; “Çok kısa bir süre içerisinde dünyanın neye benzeyeceğini gördüm ve bu bana yetti .

BBC nin yayınladığı silikon Vadisi’nin sırları isimli belgeselde anlatılanlar oldukça ilginç büyük bir araziye yerleşen Martinez e göre gelecek 30 yıl içerisinde Dünya nüfusunun yarısı işsiz kalacak , işlerin giderek çirkinleşme bileceğini ve dünya üzerindeki medeniyetin tamamen çökebileceğini söylüyor

Silikon vadisi’nde geliştirilmekte olan yapay zeka ve robot teknolojilerinin düşündüğümüzden çok daha kısa bir süre sonra küresel ekonomik dengeleri altüst edecek diye Açıklıyor Martinez ve sözlerine de şunu ekliyor

MARTİNEZ NEDEN KORKUYOR ?

“İnanın ben Gelecekten geliyorum desem yeridir yapılmakta olanları gördüğümden dolayı Önümüzdeki 5-10 yıl içinde neye benzeyeceğini tahmin ettiğimden Herkesten uzak Bu ada’ya yerleşmek ten başka bir şey gelmedi aklıma şu an insanlara inanılmaz gelen sadece filmlerde izledikleri pek çok şey yakında gerçek olacak .

Martinez bilim kurgu filmlerindeki gibi tek başına hayatta kalabilecek şekilde yerleşmiş olduğu adada özel Barınaklar temiz su tarımsal ürün ve hatta mühimmat bile depoladığını anlatıyor.

Bu şekilde şirketlerini bırakıp Herkesten uzak izole bir yaşama geçiş yapan üst düzey yöneticilerin oldukça fazla olduğunu da sözlerine ekliyor

Peki bu insanlar neden bu kadar tedirgin olmuş olabilirler Sonuçta teknolojide bilim de bir insanoğlunun gelişimi ve faydası için ilerlemiyor mu?

Aslında Bunun cevabı bu teknolojinin başında kimlerin olduğu ve bunu hangi amaçlarla kullanılıyor veya kullanacak oldukları.. Sanırım Burada kimse , bilim ve teknolojinin sadece insanoğlunun yararına olacak şekilde gelişiyor olduğunu savunamaz.

Şimdi kısa bir süreliğine araştırmacıların ve stratejistlerin uzun yıllardır anlatmaya çalışıyor oldukları gerçekler ve teoriler yardımıyla hep beraber geleceği Bir Hayal edelim …

ÜST AKILIN AMACI NE ?

Düşünüldüğüne göre Üst akıl adı verilen dünyayı şekillendiren kişi veya kişilerin uzun yıllardır hayalini kurup üzerinde planlar yaptıkları bir dünya modeli var.

Tüm insanlık üzerinde Hakimiyet sağlayabilecekleri adeta tanrısal bir pozisyona sahip olmak istiyorlar
Hatta bazı konuşmalarında Biz tanrının işini üstlendik demekten de geri kalmıyorlar Planladıkları bu yeni dünyada dinlere yer yok , ülkelere de..

Tüm dünya tek bir yönetim himayesinde artık herkes tek bir dili konuşuyor , Hayat tamamen dijital ve robotik bir düzen içinde işliyor
Dolayısıyla insana da ihtiyaç oldukça az , Bu yüzden şu andaki insan nüfusunun bile oldukça fazla olduğu düşüncesi gelecekte kesinlikle önüne geçilmesi gereken bir durum.

Artık tekrar tekrar İnsan nüfusunun nasıl azaltılacağı ile ilgili fikir ve teorileri anlatmak istemiyorum çünkü hemen hepimiz yeterince duyduk
Peki mevcut nüfus nasıl olacak da bu yeni düzene eyvallah diyecek ?

Demeyecekler mi Hiçbir güç bizi dinimizden  inançlarımızdan uzaklaştıramaz.

Belki imkansız olabilir ama yeni gelen nesiller için dijital dünyada imkansız diye bir şey yok ..

Kaçınız çocuklarınızın kullandığı uygulamaların perde arkasında Neler döndüğünü biliyorsunuz ? kaçınız gençlerin oynadığı oyunlar da veya izledikleri dizi ve filmlerde zihinlerinin Tam da istedikleri gibi şekillendiriliyor olduğunu farkındasınız ? bunu takip etme fırsatımız var mı peki ?

Üzülerek söylemeliyim ki öylesine ince kurgulanmış planlarını şekillendiriliyor ki Hiçbirimiz olayın farkında bile değiliz .

Aranızda inancı olmayan okuyucular da var diyebilirsiniz ki dini inançları kaldırsınlar zaten sorun yok..

Olay bununla da sınırlı değil beyin şekillendirme çalışmaları öylesine geniş bir koldan çalışıyor ki bir dine veya yaratıcı inanmıyor bile olsanız var oluşunun ve insan olma özelliklerinin değişeceği Bir geleceğin bizi bekliyor olduğunun farkında olmamız lazım.

inananlar ise insanoğlunun bir fıtratı yani yaratılmış bir biçimi olduğunu bilir , şu anki aten beyinden hata vermeye başladı.

İNSAN DÜŞÜNEMEYEN BİR VARLIK MI OLUYOR?

İngiltere’de bir halıyı aşık olduğunu ve bu halıyla nikah kıyan  bir kadın olduğunu biliyor muydunuz ?

Yok düşündüğünüz gibi Akli dengesinde bir problem yok, Tıpkı Japonya’daki yastığı ile evlenen adamın ki gibi ya da kamyoneti ile evlenen adamdan sokaktaki bir köprüyle evlenen  kadına kadar dünyada tuhaf ilişkiler yaşanmaya başladı.

Yapay Zeka gelecekte ne kadar tehlikeli olabileceğini her fırsatta dile getiren Elon Mask ise kendi uyarılarına rağmen bu teknoloji üzerinde çalışma yapanların başında geliyor.

Bireyleri yalnız yaşamaya teşvik eden yapılanmaların Gün geçtikçe arttığı dünyamızda gelecekte robot eşleri ile birlikte yaşamayı seçenlerin ne kadar fazla olabileceğini hepimiz gözlemleyeceğiz.

Yakın zamanda ise Japonya’da robot bir rahip ürettiler ve dualarını ona etmeye ondan dini tavsiyeler almaya başladılar
Sebebi ise insan rahiplerin Zaman zaman hatalı düşünebilmesi ve kişileri yanlış yönlendirilmesi
Böylece Robot Rahip kendi bildiğinin aksine cevap veremeyecek..

Teknoloji devleri gökyüzünü uydularla doldurmaya devam ediyor yakın gelecekte Özel Hayat tamamen kitaplarda ve eski filmlerde göreceğimiz bir şey olacak .

Tabii teorisyenlerin anlattığına göre eğer kayıtlı tüm tarih ve zihinlerimiz den Geçmişe dair tüm veriler silinmezse , şu anda bunun en gelişen şekli ile uygulanmaya başlandığı ülkeye bakacak olursak durum oldukça ilginçleşmeye başladı .

TAKİP EDİLMEK SİZİ RAHATSIZ ETMEZ Mİ?

Diyelim ki bulaşıcı bir rahatsızlığınız var ve vücudunuzdaki çip sayesinde tüm hayatınız takip altında .
Sokaklar’daki her noktadan takip edilebiliyor durumdasınız.

Girdiğiniz Market , temasta Bulunduğunuz her birey toplu taşımada yolculuk sırasında araçta bulunan herkes ve dolayısıyla Onların da gün içinde temas kurdukları herkesin 7/24 en ince detayına kadar kayıt altında olduğunu düşünün.

Olası riskli bir durumda şüpheli yüzlerce kişiye müdahale edilebilecek yine ilk etapta vücudundaki çiplere müdahale yapılacak yeni bir Toplu taşımaya bilmesini engellenecek bunu da araç kullanma da dahil olmak üzere neredeyse yapılan tüm işlemleri gerçekleştirmesine yarayan kendisine ait olan çiplerdeki krediye geçici bloke getirilecek

Hatta bir başka kişiye 1 metre mesafede durmasını gerçekleştirecek birçok sistemine bile maruz kalabilirsiniz

Tabii ki bu kip olayının büyük bir düzen getireceği insanlığın yararına kullanılabileceği gerçeğini gözardı edemeyiz fakat tüm kontrolün başkalarının Elinde olduğu bir dünya üzerinde hepimizin şimdiden Hayal kurması gerekli

Elon mask yakın zamanda gökyüzüne 12000 tane yeni uydu göndermeye hazırlanıyor.

Skynet isimli Bu proje nedense 35 yıl önce çekilen dünyanın sonunu getirecek olan Sky netten ilham alınmış , kesintisiz ve bedava internet ağır gelecek tüm dünya için ..

Eğer bir şey bedavaysa kesinlikle bedava değildir ürün sizsinizdir

Üst aklın Uzun yıllardır yapmak istediği , insanları olabildiğince diğital dünya’ya geçirme süreci doğal mıdır emin değilim ama tam da şu anda hedefi 12’den vurmuş gibi görünüyor.

Hepimiz evlerimize kapanmışken hiç olmadığınız kadar akıllı telefonlarımızda ve bilgisayarlarımızda bütünleşik toplantılar dersler alışverişler neredeyse günlük hayatımızda Yaptığımız her şeyi şu anda dijital Dünya üzerinde gerçekleştiriyoruz

Şimdi zihinlerimizide güncelleyebilecekleri bulunmaz bir fırsat mevcut .
O yüzden bu saatten sonra çok daha dikkatli olmalıyız .

Yazı’nın en başında bir ayeti örnek vermiştim “onların başa geldiğinde Ekinleri ve Nesilleri değiştirmesi ile alakalı ..
Ekinler zaten değişti yediğimiz çoğu şey eskisi gibi değil Peki ya nesiller ?

NESİLLERİN DEĞİŞİMİ

Uygulanmak istenen planın en büyük parçası gelecek nesiller , onlar oluşturulmak istenen tek tip insan türü projesine yenik düşmek üzere..
Düşünemeyen , sorgulanamayan , konuşurken 3-5 argo kelime ile kendini ifade etmeye çalışan,  küfürden ileri gidemeyen , yazarken planın ona aşıladığı Emoji karakterleri kullanan ve bunların kendisine anlatıldığında

“Ya ne var bunda ya” diyerek akabinde kullandığı küfürlü sözleri bile 2 harfe sığdıran , sokakta Oyun oynamanın ne demek olduğunu bilmeyen geleceğimizi emanet ettiğimiz nesil..

İnsanoğlu su gibidir , su doldurulduğu kabın şeklini alır .

Hangi kaba girdiğimizin farkında olmak zorundayız , 2020 den sonraki teknoloji diğer teknolojileri benzemeyecek.
Bundan önceki teknoloji insanın emrindeydi , bundan sonra ise insan teknolojinin emrinde olacak ..

Eğer gelecekte dünya tek bir yönetimin kontrolünde olacaksa gerçekten dua etmeliyiz ,nefislerinden tamamen arınmış tek derdi iyilik ve doğruluk olsun diye..

Kaldı ki böyle bile olsa insanoğlunun fıtratında vardır hata yapmak..
Nasıl bir başkasına güvenip de vücut larımızı dijital maddelerle donatacağız?
istediklerin de fişimizi çekebilecekleri bir sistemi bir başka insanın kontrolüne bırakmak ne derece doğru?

Dijital dünya çok mu kötü?

Elbette Bilimde ilerliyor olmamızın İnsanoğlu açısından inanılmaz faydalarını da görüyoruz Fakat bu değildir ki her önümüze sunulan teknolojiyi sorgusuz sualsiz kabul edelim.

Bilim ve teknolojiyi kutsallaştırma mı benden beklemeyin lütfen bu şekilde yazılar yazanlarda var istiyorsanız fakat ne ile karşı karşıya kalabileceğimizi Bu yüzden Ayık olmak zorunda olduğumuzu anlatanlara da ihtiyacımız var .

O yüzden beni sürekli olumsuz düşünen biri görmenizi istemiyorum Fakat 21. yüzyılda yaşadığımız bu dünyanın kavramlarını iyi analiz edip üzerimizde nasıl bir plan yapılıyor doğru kavramamız gerekli.

Dünya insanınıda düşünmeliyiz fakat Öncelikle işe kendimizden başlamalıyız .

Ülkemiz belki teknolojik açıdan bazı ülkelerden geride diye düşünebilirsiniz fakat büyük bir potansiyele ve gelecekte ayakta kalabilmek için en önemli artılardan biri yani kendi Tarımımıza sahibiz.

Bunun yanı sıra büyük planın parçası dünya insanlarından Aile kavramını ortadan kaldırmak olduğunu düşündüğümüzde bukonuda da birçok ülkeden öndeyiz çünkü Aile kavramımmız hala kuvvetli…

Bunca artımız varken geleceğimiz olan yeni nesillerin zihinlerini ele geçirememeleri için ülkece sosyologlar , bilimadamları , Psikologlar Hepimiz ayrı ayrı çalışarak bizi bekleyen dijital dünyayı iyi anlamalı ve bu konuda hazırlık yapmalıyız.

HANGİ FİLM BİZE İPUCU VERİYOR ?

Görmek isteyene her yer şifrelerle doğru gelecekte insanı Tanrı değil istediğiniz siparişe göre biz getireceğiz diyorlar .
Eğer izlemediyseniz Upgrade filmini izlemenizi tavsiye ediyorum anlattıklarım biraz daha şekil bulacaktır zihnimizde.

  1. yüzyılın çok iyi anlaşılması gerekiyor artık ülkeler eski taktiklerle birbirlerini alt etmeye çalışmıyorlar , hayal bile edemeyeceğimiz planlar dönüyor işin perde arkasında .

Artık tamamen dijital bir ortamdayız topraktan , ağaçtan , doğa’dan uzak insanın yaratılış fıtratına ters bir geleceğe doğru gidiyoruz .

Gözünüzle bile zor görebileceğimiz robotlar veya frekanslar yardımıyla yönlendirilebilen böcek istilaları haberlerini giderek daha fazla duyacağız..

Sivrisinek istilalarında olsun kulağınız.  Fabrikada işçi ihtiyacın kalmadığı , arabaların sürücüye ihtiyacı olmadığı , mahkemede insanların yerine davalara Yapay Zeka robotların baktığı , sokaklarda robot polislerin olduğu , zaman içinde kalırlarsa ülkelerin başlarına robot yöneticilerin geçtiği ,

taşımacılığın insansız yapıldığı , Kargo ve siparişleri dronlarla getirilip götürüldüğü , marketlerde kasiyerlerin kalktığı , bankacılara otobüs şoförlerine ihtiyacın olmadığı , televizyonda haberleri Yapay Zeka spikerlerin sunduğu Bir dünya düşün..

Her şey güzel havalı gibi geliyor Belki ona..

İNSANOĞLUNU NASIL BİR TEHLİKE BEKLİYOR ?

Fakat insana gerek olmayan bir dünya ve Tam aksine mala mülke paraya ve maddeye ihtiyacı olan insanların bulunduğu bir dünya hayal edin.
Sizce böyle bir düzende insanoğlunu ne gibi tehlikeler bekliyor?

insanoğlu’nun mal mülk hırsı asla bitmeyecek ama öyle bir zaman geliyor ki kapıda araban var fakat kullanamıyorsun ,
kirada evlerin var fakat kiralarını alamıyorsun , cebinde paran var ama dışarı çıkıp dükkanına gidemiyorsun. Bakkala bile gidemiyorsun Çünkü evinden dışarı adım atamıyorsun ..

Şimdi anladın mı Neden mülk Allah’ındır dendiğini
Eğer o istemezse sahip olduğun hiçbir şeyin anlamı kalmaz elini bile süremezsin.
Artık düşünmek zorundayız …

Dijital dünya da bizleri neler bekliyor ?

Dijital dünya Kötü mü ?

Dijital dünya 2020’de neler olacak ?

Dijital dünya Hakkında yazmaya devam edeceğiz , Diğer yazılarımızı okuyun lütfen..

Önerilen Yazı
2020 Türkiye ve Dünya Kehanetleri gerçekleri , Baba Vanga , Nostradamus ve Kahinler..
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap