İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. 2021’de Yayın Hayatına Başlayacak Olan Türk Dizileri!

2021’de Yayın Hayatına Başlayacak Olan Türk Dizileri!

292-2926034_como-referenciar-una-pelcula-cinta-cinematogrfica-film

2021’i dizi üretiminde rekor kırılacak yıl olacağını şimdiden söyleyemekte fayda var.

Dizi sektörü özellikle yabancı internet fiyat formlarının girmesi ve rekabetin artması sonucunda daha da büyüdü ve artık onlarca dizi sadece televizyon kanalları tarafından değil aynı zamanda internet platformları tarafından da üretilmeye başlandı. 2021 yılı bizleri tarihin farklı dönemlerine götürecek birçok dizilerle beraber büyük yıldızların geri dönüşlerini de kazandıracak. İşte 2021 ilk yarılarında bizleri bekleyen televizyon ve internet dizileri..

Yeşilçam :

Yeşilçam film kan ter gözyaşı ve 60’lar yıldız oyuncu Çağatay Ulusoy Netflix’deki büyük baş ağrısından sonra Blue TV’de Yeşilçam dizisi ile ekranlara geri dönüyor. Dizi geçtiğimiz yüzyılın 60’lı yıllarında Türk sinemasının altın çağını odaklanacak ünlü bir film yapımcısının maceralarını ve Türk izleyicilerinin hafızasında bugüne kadar kalan anlatacak. Çağatay Ulusoy’un dizideki partneri Afra Saraçoğlu oldu. Yeşilçam her biri 10 bölüm olmak üzere 2 sezondan oluşacak. Espi İmzalı dizisi Blue TV’nin ilk tarih dizisi olacak ve mayıs ayında prömiyer yapacak.

Teşkilat ;

Teşkilat söz dizisinin büyük baş ağrısından sonra yapımcısı ve yönetmeni ve yazarı yine bir araya gelerek yeni aksiyon dizisi teşkilat üzerinde çalışmalara başladılar. Kimsen bir İmzalı TRT1 için hazırlanan teşkilat Türk istihbaratının çalışmalarını konu alacak. Bir Casus dizisi çekimleri Ankara’da gerçekleşen dizinin başrollerini Mesut Akusta Çağlar Ertuğrul Deniz Baysal ve Ezgi Eyüpoğlu paylaşacaklar.

Kıbrıs Ada Kışı ;

Kıbrıs at akışı TRT 1 1963 – 74 yılları arasında Kıbrıs’ta yaşanan olayları Kıbrıs ada Kuşu dizisi ile ekranlara taşıyor. 1963’te adada yaşayan Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler arasında ilk etnik patlak vermişti bir Adadaki durum oldukça gergindir topluluklar arası çatışma 11 yıl sürdü ve askeri çatışmalar başladı. 1974’te ise Yunanistan’da Radikal politikacılar askeri cuntanın desteğiyle iktidara geldi ve Kıbrıs’ın Yunanistan’a ilhakı na göre verdi. Buna karşılık Türkiye öne çıkarak adayı askeri müdahalede bulunduğu ve sonuç olarak Kıbrıs ikiye bölündü dizide başrolleri Serkan Çayoğlu Gülper Özdemir Pelin Karahan Bey Ahmet Kural paylaşacaklar yapımcılığını Tiyemsi filmin üstlendiği Kıbrıs’a da akışı TRT 1’de Şubat veya bahar aylarında yayınlanacak dizi 60 dakikalık formatta 26 bölüm sürecek.

Haysultan : Abdulkadir Geylani

Haysultan aklı film imzalı Hay Sultan dizisi Sofi Kadriye tarikatının kurucusu ve Tasavvuf alimi Abdulkadir Geylani hayat hikayesini anlatacak Abdülkadir Geylani usta oyuncu Çetin Tekindor canlandıracak TRT 1’de yayınlanacak dizi her biri 60 dakikalık formatta 30 bölümden oluşacak TRT 1’in 2021’de bazı projeler için 60 dakikalık bölüm uzunluğu ve belirli bölüm sayısı uygulaması izleyiciler ve dizi sektörü için oldukça sevindirici bir haber oldu.

Harezmşah

Harezmşah Mehmet Bozdoğan uzun süredir üzerinde çalıştığı Türk Özbek ortak yapımı olan Harezmşah yakında başlıyor. Dizi tarihte ilk kez Cengiz Han’ın Yenilmez ordusunu yenen Celaleddin Mengüberdi’nin hayatını adamış Harezmşah dizisi Kafkasya ve Hindistan’da yapılan seferleri ve moğollarla olan savaşları sergileyecek. 13 bölüm ve 60 dakikalık formatta yayınlanacak dizide Celalettin Bang verdiği Emre kıvılcım canlandıracak. Barbaros ünlü denizci Barbaros kardeşlerin maceralarını ekranlara taşıyacak.

Barbaros ;

Barbaros 2021 in en büyük Türk dizilerinden biri olmayı hedefliyor heyecanlı deniz savaşları devasa gemiler dövüşler ve Korsanlar hikayenin merkezinde Akdeniz’i Türk gölü yapan kahramanlar yer alıyor. Barbaros Kardeşler espim imzalı dizinin hazırlıkları uzun süredir devam ediyor. Yayınlanması ise bahar aylarına planlanıyor.

Kırmızı Kamyon :

Kırmızı Kamyon Show TV’nin eski genel müdürü Ay yapımın sahibi Kerem Çatay ile birlikte 10.ev isminde yeni bir yapım şirketi kurdu. Yeni yapımın ilk projesi itfaiyecilerin hikayesini anlatacak aksiyon dizisi kırmızı kamyon olacak. Başrollerde Görkem Sevindik Oğuzhan Çakır yer alıyor dizide bir itfaiye ekibinin gerçek yaşanmış hikayesi ve ekip üyelerinin ikili ilişkileri anlatılacak. Yangın sahneleri uzun bir çaba gerektirse de Kerem Çatay Alev Alev ile birlikte bu konuda da deneyim kazandığını söyleyebiliriz. Dizi Önümüzdeki Mart ayında Show TV’de yayınlanacak.

Kanunsuz Topraklar :

Kanunsuz Topraklar Yaşar Kemal’in İnce Mehmet romanından uyarlanan kanunsuz Topraklar sıradan bir köy çocuğu kent zulmedenler köylüler için eşıyaya bir kurtarıcıya dönüşen Mehmet’in maceralarını anlatacak geçen yüzyılın kırklı yıllarında madencilerin yaşadığı zorlukları da ekranlara taşıyacak şu proby notu Uğur Güneş canlandıracak. Wolfteam imzalı FOX TV’de yayınlanacak dizinin yönetmeni Faruk Teber oldu Ayrıca Deniz Çakır Hülya Avşar ve Mehmet Aslantuğ Gold film’in Fox TV için hazırladığı bir diğer dizisi yaşı 19’un başrol oyuncuları oldular. Bundan başka Fox TV Med yapımın uyarladığı 3 Japon dizisini de 2021 yılında yayınlamayı planlıyor.

O Aziz Bir Aşk Hikayesi ;

O Aziz Bir Aşk Hikayesi intihar teşebbüsünde bulunduktan sonra onu kurtaran adama hafızasını kaybetmiş numarası yapan kızın hikayesini; Oğlum dizisi Küçük yaşlarda oğlunu kaybeden ve uzun yıllar Onu arayan hanginiz hikayesini ve Mithat dizisi; duygularından yoksun hizmetçi kadının annelerini kaybetmiş bir ailede çalışmasını anlatacak. Yayınlanması Kasım ve Aralık ayında beklenen birçok dizilerin pandemi ve diğer sebeplerden dolayı çekimleri uzadı ve yayın tarihleri doğal olarak ertelendi. Bunlar arasında duran ve hukuk konulu rekabet hukuk firmasında sürdürülen rekabeti ve arka fonunda yaşanan tutkulu aşk hikayesini romantik dram türünde son yaz sorunlu bir genç olan Akgül ve savcı Selim’in hikayesini süper kahraman temalı akıncı modern halk kahramanı Fatih’in mücadelesini ve aksiyon türünde Maraşlı gizli bir organizasyona yerleştirilen bir izcinin maceralarını anlatacak ve süper kahraman temalı diziler Akıncı ile sınırlı kalmıyor Bülent Turgut ve sahibi olduğu Tea Word yapım şirketi yakında süper kahraman konulu yeni dizilerini tanıtacak kişiler internet platformları hem de televizyon kanalları için hazırlanıyor. Tea Word ilk süper kahraman dizisi Altay olacak ardından Tea evrenine ait diğer süper kahramanlar içinde yeni diziler gelecek.

Yorum Yap

Yorum Yap