1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Gündemde!

3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Gündemde!

bakanlar kurulu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın telekonferans ile bir araya gelerek, koronavirüs sürecinin bundan sonra nasıl devam edeceğini, 1 Mayıs’da 3 günlük sokağa çıkma yasağı konusunu ve 65 yaş üstüne gelen sokağa çıkma yasağının genişletilmesi ile okullara verilen aranın uzatılması konularını masaya yatırıcak.

Başkan Erdoğan önderliğinde telefonferans sistemi ile görüşecek olan Bakanlar Kurulu bir arada fikir alışverişi yapacak ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ele alınacak.

1 Mayıs’da 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Mı Geliyor ? 

Diğer yandan ise en önemli hususlardan biri olan sokağa çıkma yasağı, 1 Mayıs vesilesiyle tekrardan gündeme geliyor.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramı vesilesiyle, cuma gününe denk gelen 1 Mayıs hafta sonu ile birleştirilip, 3 günlük sokağa çıkma yasağı konusu tekrardan gündeme geldi.

Toplantıdan yasak kararı çıkması durumunda 1-2-3 Mayıs tarihlerinde 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı faaliyete geçecek.

65 yaş üstüne sokağa çıkış izni ; 

Koronavirüs ülkemizde boy gösterdiği günden hemen sonra 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı gelmişti. Kurul’da bu konuda ele alınarak, yaşlılara sokağa çıkış izni verilebilir.

Okullardaki ara uzatılacak mı?

Bilindiği üzere koronavirüs sebebiyle, okullarda 30 Nisan’a kadar verilen uzaktan eğitimin uzatılıp uzatılmayacağı konusu da toplantı konularından biri olacak. Bakanlar Kurulu’nun toplantısında, okulların açılmasının ileri bir tarihe erteleneceği düşünülüyor.

Diğer yandan önümüzde ki hafta içerisinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un gerçekleştireceği görüşmede konunun netlik kazanması bekleniliyor.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap