1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 3 Günlük Yasak Sona Erdi, Biz Yine’de Evde Kalalım..

3 Günlük Yasak Sona Erdi, Biz Yine’de Evde Kalalım..

sokaga-cikma-yasagi

30 büyükşehir ve Zonguldak’da uygulanan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması saat 24.00 itibariyle sona erdi.

DİĞER KISITLAMALARA DEVAM EDİLECEK 

İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada, sokağa çıkma yasağının sona ermesinin yanında, 31 il için getirilen şehir giriş/çıkış sınırlaması ve ülke genelinde 65 yaş ve üstü İle kronik rahatsızlığı bulunanlar ile 20 yaş altındaki genç vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarının devam edeceği tekrardan aktarıldı.

63 MİLYON VATANDAŞ EVDE KALDI

Bakanlığın yaptığı açıklamada, “Dört günü kapsayan süreç içerisinde; 31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımız sokağa çıkma kısıtlaması kararına daha önceki kısıtlama kararlarında da olduğu gibi ‘evlerinde kalarak yüksek bir oranda uyum sağlamıştır.” ifadeleri aktarıldı.

Bakanlıktan aktarılan verilere göre, sokağa çıkma kısıtlamasında kurarı ihlal eden 27 bin 828 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı.

54 İLDE 247 YERLEŞİM YERİNDE KARANTİNA KALDIRILDI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kısıtlamanın başladığı 30 Nisan saat 24.00 ile bugün saat 20.00 arasında karara uymayan 27 bin 828 kişiye adli/idari işlem uygulanmıştır. 54 ildeki 247 yerleşim yerinde karantina kararı kaldırılmıştır.

“İYİ SONUÇLAR REHAVETE NEDEN OLMAMALIDIR”

Tedbirler sonuç vermeye başlamıştır ancak bu sonuçlar asla rehavete neden olmamalıdır. Salgın tehlikesi henüz geçmiş değildir.

Vatandaşlarımızdan ricamız sosyal mesafe ve izolasyonu sağlamaları, belirtilen alanlarda maske takma zorunluluğuna uymaya devam etmeleridir” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap