İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. ABD Heyeti Devletin Zirvesinde

ABD Heyeti Devletin Zirvesinde

ia_3512

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross’u Beştepe’de ağırlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli hatırlatmalarda bulundu.

Erdoğan, Amerika’nın terör örgütü YPG’ye mühimmat sağlamasından dolayı rahatsızlık duyduklarını söyledi.

“KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Ticaret Bakanı Ross’a bakarak konuşan Erdoğan, “ABD’den beklentimiz terörle mücadelemizde ve sığınmacıların evlerine dönebilecekleri güvenli bölge çabasında yanımızda olmalarıdır. Bu terörist gruplara araç, mühimmat gönderilmesi bizleri ciddi manadan rahatsız etmektedir. Bunlar Türkiye’ye karşı kullanılıyor, bunu kabul etmemiz mümkün değildir.” dedi.

“TRUMP İLE SAMİMİ VE GÜÇLÜ BİR İLİŞKİMİZ VAR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD ile müttefiklik ilişkimiz daha da perçinlenmiştir. Dostum Başkan Trump’la samimi ve güçlü bir diyaloğumuz var. Bu diyaloğu Trump’ın ülkemize yapacağı ziyaretle taçlandıracağımıza inanıyorum. Türkiye, bölgesinde yaşanan kriz ve çalkantılara rağmen istikrarını korumaktadır. İş yapma kolaylığı ve yatırımlar açısından da oldukça cazip bir ülkeyiz. 20 milyar dolar seviyesinde seyreden ticaret hacmi, gerçek potansiyelimizin oldukça altındadır. Trump’la ticaret hacmimizin 100 milyar dolara çıkartılması konusunda mutabakata vardık.” dedi.

“DÖNEMİN EN GÖZDE YÜKSELEN EKONOMİLERİNDEN BİRİYİZ”

2019’da turist sayısında 50 milyonun üzerine çıkılacağını dile getiren Erdoğan, “Türkiye bölgesinde önemli bir üretim ve lojistik üssüdür. Üretim ve lojistik üssü olarak Türkiye’nin değerlendirilmesi her iki ülkeye de imkanlar kazandıracaktır. Göstergeler, bu yıl turist sayısında 50 milyonun üzerine çıkacağımızı ortaya koyuyor. Dinamik piyasa yapımızla önümüzdeki dönemin en gözde yükselen ekonomilerinden biriyiz. Tüm bu imkanlardan ABD’li yatırımcıların da istifade etmesini istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap

Yorum Yap