İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Akılda kalan en efsane 5 Pokemon karakteri!

Akılda kalan en efsane 5 Pokemon karakteri!

featured

Pokemon denilince aklımıza en başta tabii ki de Pikachu gelmektedir.!

1- PİKACHU :

Ash Ketchum’in ilk pokemonudur. Pika türünden çıkmış bir Pokémon’dur. Kolaylıkla fark edilen özellikleri; sarı tüylerinin ve sırtında kahverengi çizgilerinin olmasıdır. Yanaklarındaki kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapar. Vucudundaki elektriğin yayımı sayesinde çeşitli saldırılarla genellikle karşısındaki rakibi geçici olarak felç eder. Bunun haricinde küçüklüğünden kaynaklanan hızı sayesinde karşısındaki rakibi şaşırtma olanağına sahiptir. 0.4 metre yüksekliğinde, 6.0 kg ağırlığındadır. :)

2- CHARMENDER :

Charmeander Ash’in ilk pokemonlarından biridir.Charmander’in en büyük düşmanı Dratinice’dir. Çünkü Surge’nin Dratinice’sine her zaman yenilmektedir. Charmander’in en önemli saldırısı ember saldırısıdır. Rakiblerini bu saldırıyla gücünü azaltır ve onları leer(tırnak)saldırısı ile nakavt eder. Ateş pokemonu ilk evrim aşamasındadır. 0.6 metre yüksekliğinde, 8.5 kg ağırlığındadır.

3- SQUİRTLE :

Su pokemonudur. Sırtındaki kabuğu ataklara karşı önemli koruma sağlar. Su tabancası ve su pompası temel saldırılarıdır. Eğitim ile buz tipi pokemonların saldırılarını öğrenebilir. 0.5 metre yüksekliğinde, 9.0 kg ağırlığındadır. Su pokemonudur. Sonra ki evrimi Wartortle, 3. evrimi ise Blastoisedir.

 

4-PRİMEAPE :

Ash onu inat uğruna yakalar. Ash’in en sevdiği şapkasını çalmıştır. Primeape Ash’in komutlarını pek dinlemez. Seyahat esnasında P1 Şampiyonası adında bir dövüş pokemonları yarışması görürler. Ash Primeape ile yarışmaya katılır ve kazanır. Şampiyonluk kazanmıştır. 1.0 metre yüksekliğinde, 32.0 kg ağırlığındadır.

 

5- PİDGEOT :

Bir uçuş Pokémonu olan Pidgeot, evriminin üçüncü ve son aşamasındadır. Aynı zamanda ilk nesil Pokémonlarından biridir. Ash’in ilk pokemonlarındandır.Elinde fazla seçeneği yokken Ash maçlarda onu sıkça kullanır ve güvenirdi.Uçış pokemonudur. Pigeotto’nun gelişmiş halidir. 1.5 metre yüksekliğinde, 39.5 kg ağırlığındadır.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Balbasaur nerde ヾ(・ω・*)ノ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.