1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Anlayamadığımız İnsanlar..

Anlayamadığımız İnsanlar..

İnsanları anlayamıyorum artık. Neden böyle dedi,neden böyle yaptı,neden yüzüme söylemedi,neden yalan söyledi?
Kafamızda bu “neden” soruları dolaşıp duruyor. Aslında bunun sebebi sanırım bir öyle bir böyle oluşları. Mesela bir seviyormuş bir sevmiyormuş gibi, bir var bir yok gibi…
Neden böyleler ki diye oturup çok düşündüm çok cevap aradım bu soruya. Cevabı bilmiyorum ama insanlar çok nankörler. Bizim karşılıksız yaptığımız her şeyi bir aptallık olarak görüyorlar ya da hiç vazgeçemeyeceğimizi düşünüp istedikleri gibi davranıyorlar. Her insanın dur dediği bir dönüm noktası vardır. Bu noktaya geldiği zaman karşısındakinin kim olduğunun pekte bir önemi yok aslında. Ailesi mi, arkadaşı mı, sevdiği mi hiç fark etmiyor.

Bir zamandan sonra yoruluyor insan sevmekten yoruluyor,güvenip kırılmaktan,aptal yerine konulmaktan,değer verip kazık yemekten,beklemekten yoruluyor. İnsanları anlamak güç,neden böyle yaptıklarına cevap bulmakta. Her zaman yanında olduğumuz insanlar nasıl da bizi görmezden geliyor anında. Hiç mi iz bırakamadım diyorsunuz kendinize. Hatta çoğu zaman kendimize kızıyoruz belki de… Hiç kimse yaptığının farkında değil aslında,dönüp kendine ben ne yapıyorum diye sormuyor. Kalbini kırıp sonra baştan savarcasına bir özür diliyor sonrada senden eskisi gibi davranmanı bekliyor.
Ne garip insanlar var. Sığ düşünceli,bencil,kendini hep en yüksekte gören, küçümsemekten zevk alan… Bu durumda olmaları o kadar acınası ki. Onlar kendini en iyisi olarak düşünürken bizim onlara acıdığımızın farkında bile değiller.
Onları kıskandığımızı düşünecek kadar egoistler.

Ne diyebiliriz ki onlara. Ne de olsa akılları başlarına geldiğinde kendilerinden utanacak olan onlar. Biz değiliz. İçiniz rahat olsun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap