1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple ilk mağazasını Güney Kore’de açıyor

Apple ilk mağazasını Güney Kore’de açıyor

apple-mağaza-

Covid-19 salgını sebebiyle mağazalarında çalışmaya ara veren Apple, mağazaları açmaya başlıyor.

Güney Kore’de ki Seul kentindeki mağazasını yeniden açacağını aktardı. Güney Kore’de koronavirüsün diğer ülkelere göre daha az seyretmesi üzerine Apple’nin bu kararı almasında ki büyük etken.

Apple, geçtiğimiz haftalarda Çin’deki birkaç mağazasını açmış ve dünyanın diğer ülkelerinde ki mağazalarını da 27 Mart günü açacağını aktarmıştı.

apple-güney-kore
apple-güney-kore

Fakat koronavirüs salgınının her geçen gün daha kötüye gitmesi, Apple’ın planlarını değiştirmesine sebep oldu. Çin’deki bazı Apple mağazalarının açık olmasının dışında tüm Apple mağazaları birkaç haftadır kapalı durumda. Seul’deki mağaza, Çin dışında faaliyete geçen ilk Apple mağazası olacak. Diğer ülkelerdeki mağazaların ne zaman açılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Apple, Güney Kore’de faaliyete geçireceği mağazanın çalışma saatlerine oranla daha kısa tutacak.

Böylelikle hem müşterilerin hem de çalışanların sağlığı göz önünde bulundurulacak. Ayrıca mağaza, satıştan daha çok ürün desteğinin sunulmasını öncelik olarak tutacak. Apple, ürün satın almak isteyen müşterilerin, internet üzerinden sipariş vermelerini ve ürünlerini mağazadan teslim almaları konusunda uyarıyor.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap