1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple Seneler Sonra Siri’nin Sesini Değiştirmeye Hazırlanıyor!

Apple Seneler Sonra Siri’nin Sesini Değiştirmeye Hazırlanıyor!

apple-siri-uygulamasi-yuzunden-buyuk-bir-ceza-alabilir

Apple kullanıma sunduğu günden bu yana asla değiştirmedi sirinin sesini değiştirmeye ve alternatif bir siri sesi eklemeye hazırlanıyor.

TechCrunch’a göre, iOS ve iPadOS için en son genel betalar, kullanıcıların Siri için tercih ettikleri sesi seçmelerini gerektirecek bir güncellemeyide içerisinde barındıyor.

Güncelleme şu anda iOS ve iPadOS 14.5’in en yeni sürümü olan beta 6’nın bir parçası olarak sunuluyor. İndirip kurduktan sonra, kullanıcılara Siri’nin sesini seçmeleri söylenecek. Apple ayrıca iki yeni ses ekledi, ancak cinsiyet açısından tarafsız değiller – biri kadınsı, diğeri daha erkeksi şekilde olmak üzere kullanıcılara sunulacak.

Apple, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, “İngilizce konuşanlar için iki yeni Siri sesini ve Siri kullanıcılarının cihazlarını kurarken istedikleri sesi seçme seçeneğini sunmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi. “Bu, Apple’ın çeşitlilik ve kapsayıcılığa olan uzun süredir devam eden taahhüdünün ve içinde yaşadığımız dünyanın çeşitliliğini daha iyi yansıtmak için tasarlanmış ürün ve hizmetlerin bir devamıdır.” dedi.

TechCrunch ayrıca, her iki yeni sesin de Apple’ın sinirsel metin okuma motoru aracılığıyla çalıştırıldığını belirtiyor. Temel olarak, bu, kullanıcı sorgularına yanıt verirken kulağa daha doğal ve gerçekçi gelmeleri gerektiği anlamına gelir.

İUpdate’te Sam Kohl’den bir YouTube videosu, bu yeni Siri güncellemesinin nasıl göründüğünü ve nasıl ses çıkardığını dile getiriyor.

Dünya’nın en büyük devlerinden birisi olan Apple’nın rahatsız eden bariz cinsiyetçilik sorunu düşünüldüğünde, kesinlikle doğru yönde atılmış bir adım. Bu nedenle, Apple’ın nihayet devam eden bu sorunu çözmek için bazı değişiklikler yaptığını görmek güzel. Umarım, Samsung’un Bixby’si, Microsoft’un Cortana’sı, Amazon’un Alexa’sı ve Google’ın Asistanı da aynı şeyi takip ederek düzenlemelere gideceği beklenilenlerin arasında.

Yorum Yap

Yorum Yap