1. Ana Sayfa
  2. Kültür
  3. Aracımızın Silecekleri Kış Ayların’da Neden Yukarı Kaldırılır ?

Aracımızın Silecekleri Kış Ayların’da Neden Yukarı Kaldırılır ?

featured

Soğuk günler yurdumuza geldiği zaman, araçlarımızdan inerken bir şeye mutlaka ama mutlaka dikkat ederiz.

Silecekleri kış aylarında neden yukarı kaldırdığımızı hiç düşündünüz mü ?

Ön Cam Silecekleri

Sert ve dondurucu kış aylarında ki soğuklarda kullanıcılar araç güvenliği için birçok yola başvurmaktadırlar. Ön camda oluşan buzları kazımak oldukça zahmetli ve uzun süren bir işlemdir. Ön camlarda bulunan silecekler kaldırılmadığı takdirde ağır hava koşullarında lastikleri ile beraber cama yapışarak donmaktadır. Böyle bir don sonucunda sileceklerin araları ve etraflarının kazınması oldukça zor olmaktadır. Ön cam silecekleri için bazı ipuçları bulunmaktadır.

Silecekleri kapatmadan önce aracı kapatmak motoru tekrar çalıştırma anında yanma durumu yaşanabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir püf noktadır. Kış araba bakım ipuçları olarak daha fazla bilgi bulunmaktadır. Yeni teknoloji araçlarında bulunan cam ısıtıcı, uzaktan kumanda kullanım özelliği sayesinde donma sorunlarının önüne biraz daha geçilmektedir.

Sileceklerin kapalı olduğuna dikkat edilerek araç motoru kapatılmalıdır. Yoğun kış ve soğuk olan yerde yaşayan kişiler için yıllık silecek lastik değişimi, kontrolü önerilmektedir. Bu sayede güvenlik sağlanarak sorunsuz ve temiz bir kış geçirilmesi sağlanmaktadır.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap