İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Arda Turan Cimbom’a Gelecek Mi ? İşte Transfer’de Son Durum

Arda Turan Cimbom’a Gelecek Mi ? İşte Transfer’de Son Durum

arda-1575839722

Sarı Kırmızı taraftarlar Arda Turan konusunda artık tamamen ikiye bölünmüş durumda. Gençliğinde Galatasaray forması giyerek bir çok başarıya imza atan Arda Turan, tekrardan Galatasaray’a dönmek istiyor.

Süper Lig’de en son Medipol Başakşehir forması giyen Arda Turan burada da eski formunu bulamamıştı.

NOOLMUŞTU ? 

Galatasaray-Başakşehir karşılaşması öncesi Fatih Terim’in elini öperek 66 yaşındaki teknik adamla arasındaki buzları eriten deneyimli futbolcu, daha sonrasında kulübüyle olan sözleşmesini feshetmişti.

Bir süredir bireysel olarak çalışmalarını devam ettiren Arda, Terim’i ikna etmeyi başarsa da Başkan Mustafa Cengiz radarına takılmış durumda.

Konu hakkında bir açıklama dile getiren deneyimli teknik adam Fatih Terim, Arda Turan’ın transferini istediğini ancak camiadan da bir talep etmesi gerektiğini dile getirmişti.

TERİM: CAMİANIN DA TALEBİ OLMALI

Terim, “Arda için fikirlerim net. Yönetimle karşı karşıya gelmek gibi bir durum ise söz konusu dahi değil. Ben daha önce çok net bir tanımlama yaptım. Bahsettiğimiz kişi, bu camianın yatırım yapıp, emek verdiği kişi. Buradan ayrılırken de önemli katkı sağlamış. Arda iyisiyle, kötüsüyle, sevabıyla, günahıyla zor bir süreç geçirdi. Hayatta hepimiz ikinci şansı hak edecek şeyler yaparız. Hatayı yaparız, bize sahip çıkan ailelerimizdir. Galatasaray’ın değerleriyle yetişmiş Fatih Terim olarak, Arda’ya ikinci şansın verilmesi ve bir şans kapısı açılmasından yanayım. Gerekirse futbolu burada bırakmasının, yetiştiği aile tarafından sağlanabileceğini söyledim. Hatalarının bedelini ödemiş, hatta ödemeye devam eden bir Arda var. Ben de duyuyorum listede vardı, yoktu diye… Hangi listeyse! Bu sadece teknik bir karar değil. Ben zaten kararımı esasında söyledim. Biz Galatasaray camiası olarak, benim söylediğim aile yaklaşımıyla bakabilen bizlerin, sizlerin, taraftarın ve camiamızın da talebi olmalı.” ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray’ın taraftar grubu uA ise konu hakkında şunları söyledi ;

ULTRASLAN: ARDA’YI DESTEKLİYORUZ

Başarılı teknik adamın yaptığı bu açıklama üzerine Twitter’dan bir paylaşım yapan ultrAslan grubu, “Şayet Arda Turan transferi gerçekleşirse; Galatasaray tribünü, altyapısından çıkmış, kaptanlığa kadar yükselmiş oyuncusunu, yeniden Galatasaray forması giydiğinde destekleyecektir.” diyerek Terim’e ve Arda’ya destek çıktı.

Deneyimli Arda ise bu paylaşıma kayıtsız kalmadı ve şu kelimeleri paylaştı ;

ARDA’DAN CEVAP: ÇOCUKLUK AŞKIMSIN

ultrAslan’ın tweet’ine cevap veren Turan ise, “Çocukluk aşkımsın, sen ilk göz ağrımsın.” yazarak, takıma dönmeyi ne kadar çok istediğini tekrardan dile getirmiş oldu.

Ancak bu transfere karşı olan bazı taraftar grupları ise “Arda Turanı istemiyoruz” başlığı altında Twitter üzerinden yönetime mesaj göndermeye başladı.

ARTIK KARAR MUSTAFA CENGİZ’DE

Transfere soğuk bakan Başkan Mustafa Cengiz’in vereceği karar, Arda’nın gelecek ve Galatasaray akıbetini belirleyecek.

Yorum Yap

Yorum Yap