1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. AŞI KARŞITLARINA DEĞİL ESPRİ YAPANA SORUŞTURMA : Kütahya Otogarın’da Aşı ile Tatlı Bir Espri Yapan Gençlere Soruşturma Açıldı!

AŞI KARŞITLARINA DEĞİL ESPRİ YAPANA SORUŞTURMA : Kütahya Otogarın’da Aşı ile Tatlı Bir Espri Yapan Gençlere Soruşturma Açıldı!

featured

Koronavirüs salgınından tamamiyle kurtulmak için nufüsun toplumsal bağışıklılık kazanması, yani bir diğer deyişle aşı olmayan kimsenin kalmaması gerekiyor.

Bu durumda vatandaşlar sırasıyla aşılarını olurken, aşı karşıtları ise halkı korkutarak aşı ve aşı çalışmaları hakkında komplo teorileri üretiyorlar. Türkiye’de ise aşılama şuan oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Son olarak havalimanlarına da aşı standı kuruldu ve ülkemize gelen turistler havalimanına girerken aşılarını olarak giriş yapıyorlar. Otogarlarda da yoğun olarak yürütülen aşılama standında geçtiğimiz gün tatlı bir görüntü ortaya çıktı.

Kütahya Otogarı’nda kurulan koronavirüs aşı standında garip ve esprili dakikalar yaşandı.

Görevli bir sağlık personeli, vatandaşları “Sinovac Sinovac, BioNTech BioNTech” şeklinde bağırarak esprili bir şekilde aşı olmaya davet etti.

Görevlinin aşıya teşvik için otogardaki görevliler gibi seslendirme yaptığı o anlar sosyal medyada paylaşıldı.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SORUŞTURMA

Görüntü binlerce kullanıcı tarafından tebessümle izlenirken, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü ise olay üzerine personel hakkında soruşturma başlattı.

Yapılan açıklamada, “Görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanmıştır. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi.

AŞI KARŞITLARINA DEĞİL, AŞILAMADA GÖREV ALANLARA SORUŞTURMA!

Ülkemizde aşılama sürecinde gerek Fahrettin Koca gerek ise Cumhurbaşkanını hedef alan karalamalar sürekli sosyal medyada karşımıza çıkarken, aşı karşıtlarının değil, aşılamada görev alan birilerine soruşturma açılması gerçekten içler acısı. Otogar ortamını az çok hepimiz biliriz, şehirlerin isimleri sürekli kulaklarımızda çınlanır. Değerli abilerimiz ise bu aşılama kampanyasını otogar havasında yapmışlar. Vatandaşlarımızı espriyle aşıya davet eden sağlık personellerimizin görevlerine tekrardan devam etmelerini temenni ediyoruz.

Bu gibi durumlarında lütfen artık maruz görülmesini talep ediyor, 1.5 senedir Kovid-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarımızın artık biraz rahatlamasını temenni ediyoruz.

İŞTE OTOGARDA Kİ O ANLAR..

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap