1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Bakan Koca Açıkladı, AVM’lerde ki kafe ve lokantalar ne olacak ?

Bakan Koca Açıkladı, AVM’lerde ki kafe ve lokantalar ne olacak ?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Bakan Koca, AVM’ler hakkında merak edilen soruları da cevapladı.

11 Mayıs’da açılması beklenilen Avm’lerin içerisinde yer alan lokanta, kafe ve restoranlar hakkında merak edilen soru Bakan Koca’ya yöneltildi.

“RESTORAN VE KAFELERİN DURUMU AYNI”

Restoran, lokanta, kafeler AVM’ler açılıyor diye açılacak mı? Hayır açılmayacak. Öyle bir karar yok. AVM’leri işletme sahipleri açıyor olsa da şu süreçte bu işletmeler kapalı olmaya devam edecek. Bununla ilgili Cumhurbaşkanımızın ve herhangi bir bakanlığımızın açıklaması olmadı. Yani kapalı olmaya devam ediyor

“AVM’LERİN KAPANMASIYLA İLGİLİ BİR KARARAR ALINMADI”

Bilim Kurulu veya Bakanlığımızın veya herhangi bakanlığın veya hükümetimizin AVM’lerin kapatılmasıyla ilgili herhangi bir kararı olmamıştır. İşletmelerin kapatılması ile ilgili kararlar olmuştur. Lokanta, berber, restaurant ve benzeri. AVM’lerin kahpatılmasıyla ilgili herhangi bir karar olmadı. Kapatılması için gelmeyen bir kararın açılması için gelmesi gerekmiyordu. Zaten açıktı, işletmelerin kendileri bunu sürdürme noktasında olmadılar. Açılan ne oldu? Şu süreçte kuaför, berberler belli şartlara bağlı kalmak kaydıyla, giyimevi, züccaciye ve benzeri dükkanların açılmasıyla ilgili.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ömrüm boş bir hayale kandı gidiyor :) Gazetecilik / Niğde

Yorum Yap