1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bakan Soylu Dün Akşam’dan Sonra İlk Açıklamayı Yaptı ; Milletimizin hizmetinde yola devam

Bakan Soylu Dün Akşam’dan Sonra İlk Açıklamayı Yaptı ; Milletimizin hizmetinde yola devam

süleymansoylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam saatlerin şaşırtan bir karara imza atarak istifa ettiğini duyurmuştu.

Cuma akşamı açıklanan sokağa çıkma yasağı sonrasında vatandaşların sokağa çıkmasından kaynaklı kendisini sorumlu tutan Süleyman Soylu, dün akşam önemli bir karar almıştı.

Süleyman Soylu kısa sürede Twitter’da TT olmuştu. Vatandaşlar Süleyman Soylu’yu göreve davet etmiş, görevi bırakmasından dolayı üzgünlüklerini belirtmişlerdi.

İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ!

İstifa süreci iki saat kadar Türkiye’nin gündemiydi. İlerleyen saatlerde sokağa çıkma saatinin bitmesine dakikalar kala İletişim Bakanlığı resmi bir açıklama yaparak, Başkan Erdoğan’ın Soylu’nun istifasını kabul etmediği aktarılmıştı.

SOYLU’DAN İLK RESMİ AÇIKLAMA ;

Süleyman Soylu resmi Twitter ve Facebook hesabından ; “Sokağa çıkma yasağı ile ilgili, sorumluluğumuzun gereği aldığım karar üzerine milletimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahçup etmiştir. Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu arttırmıştır. Allah mahçup etmesin. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah.” bu ifadele yer verdi.

 

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap