1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Bakan Soylu Sokağa Çıkmanın Cezasını Açıkladı!

Bakan Soylu Sokağa Çıkmanın Cezasını Açıkladı!

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sokağı çıkma yasağı ile alakalı soruları yanıtladı, Soylu TRT Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

Soylu, yasağı uymayanlara para ve hapis cezasına kadar ceza verileceğini dile getirdi.

Süleyman Soylu şu kelimelere yer verdi ; 

“Fırınlar, su dağıtım yerleri açık. Yasak, pazar akşam saat 24.00’te bitecek. Kimin yasaktan istisna olduğuna yönelik de genelgemizi açık bir şekilde belli ettik. Kamu düzeni, üretim zincirinin devam etmesi, sosyal izolasyonun sağlanmasına önem veriyoruz. Özellikle şimdi de cumartesi pazar tedarik zincirini çok etkilemeyecek şekilde yasağı getirdik. Sağlık sektörü tümüyle açık. Bütün bunlara yönelik 31 şehirde böyle bir adım atıldı.”

İhlal edenlere hapis cezası verilebilir

“Çalışanların bir yerden bir yere nakli için kaymakamlıklarımız belediyelerle birlikte adım atacaktır” diyen Soylu, uzun zamandır bu süreci değerlendirdiklerini anlattı ve şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız onayladı, böyle bir karar alındı. Uzaması gibi herhangi bir durum söz konusu değil. Pazar günü sona erecek. Bu normal sokağa çıkma yasağından daha üst bir tedbir. İhlal edenler için 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası var. Adli, idari para cezası var. Milletimizle birlikte süreci götürüyoruz, milletimizle birlikte başaracağız.”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap