İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Bakan Soylu’dan kararlılık mesajı ; “Ya Olacağız, Ya Öleceğiz”!

Bakan Soylu’dan kararlılık mesajı ; “Ya Olacağız, Ya Öleceğiz”!

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör ile mücadele konusunda kararlığını bir kez daha ortaya koydu.

Soylu, Şırnak’ın Cizre ilçesinde Cizre Jandarma Taktik İHA Birlik Komutanlığının açılışı sebebiyle gerçekleşen törende söylemlerde bulundu.

TERÖR ÖRGÜTÜNE BİR DARBE DAHA

“Tecrübeyi ve birikimi, teknolojiyle bütünleştirdiğimiz andan itibaren terör örgütü bu topraklarda üstü üste hezimetler yaşamaya başladı. Özellikle son 3-4 gündür yine Şırnak’a bağlı Besta dediğimiz Bestler Dereler’de terör örgütüne bir darbe indirildi.” diyen İçişleri Bakanı Soylu, hem teröristlerin öldürüldüğünü hem de mühimmat depolarının yok edildiğini dile getirdi.

“2020 YILININ ÖTESİNE BU ALANI BIRAKMAYACAĞIZ”

Dünyada teröre karşı adeta ders seviyesinde bir mücadelenin sadece Türkiye topraklarında olduğunu dile getiren Süleyman Soylu, “Cudi, Gabar, Besta, Kel Mehmet ve bütün bu alanın ortaya koyduğu sonuç bizim için önemli. Son tespitimize göre bu bölgede 134 terörist var. Bu yıl bizim için başka bir yıl. Bu yıl Gabar’da, Cudi’de, Besta’da, Kel Mehmet’te, aynı zamanda Kato bölgesinde ya olacağız ya öleceğiz. Kararımız bu, 2020 yılının ötesine bu alanı bırakmayacağız. Bizim burada, Türk Silahlı Kuvvetlerimizle sınırın hemen ötesinde ortaya koyacağımız bu cesaretli ama stratejik, aynı zamanda akıllı ve milletimize yaraşır hal, terör vesayetini bu coğrafyadan söküp atacak. Buna olan inancımız tamdır.” ifadelerini dile getirdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap