İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Başkan Erdoğan Sert Konuştu ; Terör örgütlerine hayatı zindan edeceğiz

Başkan Erdoğan Sert Konuştu ; Terör örgütlerine hayatı zindan edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Van kentinde meydana gelen alçak saldırı sonrasında 2 vatandaşın şehit olmasıyla alakalı olarak ”Sınırlarımız içinde ve dışında PKK’sından FETÖ’süne kadar tüm terör örgütlerine hayatı zindan edeceğiz.” dedi.

Çanakkale’de yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 32 bloktan oluşan kırmızı beyaz kulelerinin son blokunun yerleştirme töreninde açıklamalarda bulunan Erdoğan, terör örgütlerine meydan okudu.

Erdoğan, Çanakkale Boğazı’na köprü inşaatı asırların hayalidir. Memleketimizde bunun gibi bir çok hayal gibi bunu da gerçeğe dönüştürmek hamdolsun bize nasip oldu.” dedi.

”Dünyanın en uzunu unvanına sahip köprü”
“Çanakkale Boğazı’na köprü inşaatı asırların hayalidir.” diyen Erdoğan, şu ifadeleri dile getirdi ; ”Ülkemizde pek çok hayal gibi bunu da gerçeğe dönüştürmek hamdolsun bize nasip oldu. (1915 Çanakkale Köprüsü) Alanında dünyanın en uzunu unvanına sahip köprü, 1925 Çanakkale Zaferimizin sembolü olarak Boğaz’ı süsleyecektir.

çanakkale-köprüsü
çanakkale-köprüsü

”Hayatı zindan edeceğiz”
Erdoğan Van’da ki hain saldırılara sert tepki göstererek ; “Sınırlarımız içinde ve dışında PKK’sından FETÖ’süne kadar tüm terör örgütlerine hayatı zindan edeceğiz. Devletin askerine, polisine, vatandaşlarına hizmet için çalışan görevlilerine saldıranlar bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir” dedi.

Bayram öncesi tebrik etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşların mübarek Ramazan ayını, Kadir gecesini ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ederken, köprünün çelik kulelerine yerleştirilecek son bloklar ve inşaatta emeği geçen eski bakanlarla, yüklenici firma ve tüm çalışanları tebrik etti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Her İhanet Sevgiyle Başlar. Uludağ Üniversitesi : Gazetecilik

Yorum Yap