İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Başkan Erdoğan Televizyon Dizilerine Yüklendi

Başkan Erdoğan Televizyon Dizilerine Yüklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de de evlilik dışı hayat biçiminin medya aracılığı ile özendirilmeye çalışıldığını dile getirdi.

Televizyonlarda izleyicinin karşısına çıkan dizilerdeki karakterlerin Türk toplumunun değerlerine ters biçimde davranışlar sergilemesi, ülkemizin hemen hemen her zaman gündemine geliyor.

Gayrimeşru evlilikler, nikah kıyılmadan doğan çocuklar, aldatmalar…

Türk toplumunun geleneklerine uymayan bu ilişkiler hükümete yakın kanallarda yayınlanan dizilerde bile kendine fazlasıyla yer bulmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aile kurumları çöküyor diye başladığı konuşmasında şunları söyledi:

EVLİLİK DIŞI HAYAT ÖZENDİRİLİYOR

“Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin.

MEDYA ARACILIĞIYLA MEŞRULAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR

Devlet babadan bahsediyor muyuz? Onun da başında Erdoğan var mı? Var. Ben de şu anda tavsiye ediyorum. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya daha defa vahimi özendirilmeye çalışılıyor.

Televizyonların çoğu bunun kampanyasını yapıyor. Aile kurumlarını kökünden kurutmaya amaçlayan sembollerin önü bilinçli bir şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. Bu büyük tehlikeye hep birlikte karşı koymalıyız”

Yorum Yap

Yorum Yap