İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Başkan Erdoğan’dan 23 Nisan Mesajı

Başkan Erdoğan’dan 23 Nisan Mesajı

cumhurbaskani-erdogandan-23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-mesaji

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’in yüzüncü yıl vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun yüzüncü yıldönümü vesilesiyle videolu bir mesajda çocuklara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajına “Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, bir çocuğun kalbinden daha geniş bir umman yoktur.” diyerek başladı.

“ÇÜNKÜ ÇOCUK OLMAK…”

“Savaşların, çatışmaların, açlık ve kıtlıkların ufkumuzu kararttığı bir dönemde dünyayı güzelleştiren yegane şey, siz çocukların tebessümüdür. Sizler bizim geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudusunuz.” diyen Erdoğan, sözlerini şu şekilde devam ettirdi.

“Siz çocuklar; daha huzurlu, daha neşeli, daha adaletli, daha güzel bir dünyanın müjdecisi durumundasınız. Çünkü çocuk olmak, coşkulu olmak, dünyaya hep saf, temiz, duru gözlerle bakmak ve yarına heyecanla yürümek demektir. Çocuk olmak, yüreğindeki sınırsız hesapsız sevgiye sıkı sıkıya sarılmak demektir.”

“DAHA ADALETLİ BİR DÜNYA”

Gelecek nesillerin adaletli bir dünya kurmasını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah sizler yarın sanatçı, politikacı, bilim adamı öğretmen mühendis hukukçu veya başka konumlarda olacaksınız. İşte o zaman geriye kalan eksiklikleri giderecek, sizlerden sonra gelecek nesiller için daha adaletli daha güzel bir dünyayı siz kuracaksınız.” dedi.

“NİCE GÜZEL BAYRAMLARA”

Mesajının son kısmında ise çocukların bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı, “23 Nisan’ı armağan eden Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını şükranla yad ediyorum. Ailelerinizle, öğretmenlerinizle, arkadaşlarınızla birlikte sizlere nice güzel bayramlar diliyorum.” ifadelerini dile getirdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap