1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Basketbol ve voleybolda ligler devam etmeyecek

Basketbol ve voleybolda ligler devam etmeyecek

Koronavirüs sebebiyle Türkiye’de ki tüm liglere ara verilmiş, liglerin ne zaman başlayacağı merak ediliyordu.

Futbol branşında Süper Lig’in 12 Haziran’da başlayacağı haberinden sonra şimdi de, Voleybol ve Basketbol liglerinden açıklama geldi.

”LİGLERİ SONLANDIRMA KARARI ALDIK”

Liglerin devamı ile alakalı açıklamalarda bulunan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)  Başkanı Hidayet Türkoğlu, ”Tüm ligleri sonlandırdık. Hiçbir ligimizde şampiyon ilan edilmeyecek. Küme düşme olmayacak.” ifadelerini dile getirdi.

TBF’nin internet sitesinden alınan ilgili paylaşılan ayrıntılar ise şöyle:

1. Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır.
2. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir.
3. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemleri uygulanmayacaktır.
4. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.
5. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır.

Voleybol’da ise sistem aynı şekilde olacak, Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, ”Kadın ve erkek liglerimizi şu anki sıralamayla tescil etmeye karar verdik. Küme düşme olmayacak. Aşağıdan çıkacak 4 takımı da Efeler ve Sultanlar Ligi’ne alıyoruz. Bu kararlar ortak bir görüşme sonrasında alındı. Play-off oynamadığımız için şampiyon ilan etmiyoruz. Erkek ve kadınlarda ligi bu şekilde tescil ettik.” dedi.

Hakeza Voleybol’da da yine küme düşme ve şampiyon olmayacak. Gelecek sene ise normal tarihe göre biraz daha erken başlayacak. Ayrıca alt ligden yükselen 4 takım da kadın ve erkek liglerine dahil edilecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap