İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Başrol Olmayıp, Dizilerde Hafızamıza Kazınan 5 karakter

Başrol Olmayıp, Dizilerde Hafızamıza Kazınan 5 karakter

featured

Bazı dizilerde ki bazı karakterler, başrol ekibinde olmamasına rağmen aklımızda uzun yıllar yer etmiştir.

Onların bazı repliklerini, isimlerini veyahut dizide ki yaptıkları hareketleri unutamadığımız karakterler olmuştur. Bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde “Başrol Olmayıp, Dizilerde Hafızamıza Kazınan 5 Karakter’i” sizlere aktaracağız.

5- Leyla ile Mecnun / Zeynep ; Bir döneme damgasını vuran Leyla ile Mecnun dizisinde ki “Zeynep” karakteri listemizin birinci sırasında. Zeynep mahallede oturan görme engelli bir kızdır. Diziyi izleyen herkesin mutlaka hatırladığı veya aklında yer ettiği karakter, mahallenin hırsızı (Yavuz karakteri) tarafından kitap okunduğu sahneler ile bilinir. Bir hırsızın görme engelli diye çantasını çalmayıp, başlayan aşk hikayesi, izleyenleri o zaman oldukça duygulandırmıştır.
Karakter, Beste Bereket tarafından canlandırılmıştır.

leylailemecnunzeynep

4- Diriliş Ertuğrul / Şaman ; 2014 yılında ekranlarda yerini alan ve 5 sene boyunca izleyicilerin oldukça sevdiği bir dizi olan Diriliş Ertuğrul dizisinde ki düşman karargahının ayincisi olan Şaman karakteri de akıllarımızda halen yer etmektedir. Çaldığı davul ile Moğol komutanlarına ve askerlerini tabiri caizse gaza getirerek motive ediyor, savaşta güçlü olmalarını sağlamaya çalışıyordu.

Şaman karakterini Çağlar Yiğitoğulları canlandırmıştır.

dirilişertuğrulşaman
dirilişertuğrulşaman

3- Kurtlar Vadisi / Tuncay ; Son günlerde yaşadığımız koronavirüslü günlerde sık sık paylaşılan sahneleri onu unutmadığımızı bizlere tekrardan hatırlattı. Titizliğe ve temizliğe verdiği önem ile akıllarımızda yer eden karakter, mikrop konusunda ise oldukça hassastı. Bir sahnesinde yaşadığımız günlere anlatırcasına verdiği örnek bile, aslında dizinin kalitesini ortaya koymuştu. Kurtlar Vadisi’nin Tuncay karakteri listemizin üçüncü sırasında.

Osman Wöber bu karaktere hayat vermiştir.

İzlemek İçin : Ticari Zekasıyla Tuncay Kantarcı: Maske İşinde Çok Para Var!

kurtlarvadisi-tuncay
kurtlarvadisi-tuncay

2- Ezel / Jilet Ahmet ; 2009 yılında ekranlarda yerini alan, Ay Yapım’ın tasarladığı mükemmel senaryosuyla her karakterin dört dörtlük performans sergilediği dizi Ezel’den böyle bir karakterin çıkmaması olmazdı. Dizi’de başrol olmamasına rağmen repliği binlerce kez paylaşılıp, milyonlarca kez izlenmiştir. Ramiz Karaeski’nin efsane raconla indirdiği Jilet Ahmet, hafızalarımızda uzunca zaman yer etmiştir. Hayratlı tarafından ipi kesilen ve yerine Ramiz Karaeski’nin oturulduğu, Jilet Ahmet karakteri listemizin ikinci sırasında.

ezel-jiletahmet
ezel-jiletahmet

1- Çocuklar Duymasın / FısFıs İsmail ; Bir döneme damga vuran Çocuklar Duymasın dizisinde ki Fısfıs İsmail karakteri, oldukça sempatik ve eğlenceli bir karakterdi. Mint Yapım’ın tasarladığı Çocuklar Duymasın dizisinde ki FısFıs İsmail karakteri yıllar geçse de hafızalarımızdan silinmeyen bir karakterdir. Listemizin birinci sırası Fısfıs İsmail karakterinin.

FısFıs İsmail karakterine hayat veren isim, Süleyman Yağcı’dır.

Süleyman Yağcı
Süleyman Yağcı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Sizlere ilham Verebilecek 6 Film Önerisi!

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap