1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Bencillik Deyince Ne Gelir Akla ?

Bencillik Deyince Ne Gelir Akla ?

featured

Herhangi birine sorsak bile kimse bencil olduğunu kabul etmez.
Bencilliği illa para, pul olarak yani maddi yönlerden düşünmeyin.
Mesela merhametten bencil olanlar var,sevgiden,saygıdan… Böyle insanlara asla bir şeyleri paylaşmanın ne kadar kıymetli olduğunu anlatamazsınız. Sevgiyi paylaşmanın bile ne demek olduğunu bilmezler onlar.
Hayatta her şey onlar için mükemmelmiş, harikaymış gibi gelir. Oysa aslında onların hayatları gerçekten vahim durumda. Sokaktaki bir hayvanı sevmedikten sonra ne yapayım ki ben senin sözde hayvan sevgisi gösterişini?

Onlara oturup saatlerce anlatsanız da kabul edeceklerini sanmıyorum. Bunu da yapmayı denedim gerçekten ama kendileri en üstün ya,kendi doğruların’dan başka doğruları yok onların. Aslında biraz da olsa paylaşımcı bir insan olmayı deneseler görecekler kendilerini hapsettikleri hayatı.
Aslında paylaşınca ne kadar güzel olduğunu görecekler. Ama ne yazık ki işte kendi hayatlarında boğulup gidiyorlar. Onlar için hava hoş tabii orası ayrı mesele. Nedendir bilinmez böyle oldukları,onlarında kendilerine göre savunmaları var tabii ki. Bu zamandaki insanlara mı karşı paylaşımcı olacağız diye bir soru yöneltiyor bir çoğu. Onlara cevabım evet.
Nasıl yani falan demeye başlamayın hemen. İnsanları tanıyın, tanıdıktan sonra zaten kimin iyi niyetli,kimin kötü niyetli olduğu belli olur.
Size gidin niyeti kötü olan insanlara sevgi verin demiyorum. Ama onlar size kötü diye siz onlara daha kötü olmayın. Uzak durun yeterli. Paylaşın… Sevginizi,yüreğinizi,merhametinizi. İlla ki mal mülk değil yani bu işler. Gönlü temiz insanlara selam olsun.
Kendinize iyi bakın..

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap