1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Bilim Kurulu Bugün Toplanıyor, Yeni Yasaklar Yolda!

Bilim Kurulu Bugün Toplanıyor, Yeni Yasaklar Yolda!

bilim-kurulu-lTT0_cover

Bilim Kurulu Fahrettin Koca başkanlığında bugün bir toplantı gerçekleştirecek.

Türkiye’de vaka sayılarının yeniden artması ile Bilim Kurulu ikinci dalga endişesi sebebiyle yeni yasaklar istedi.

1 Haziran itibariyle normalleşen Türkiye’de vatandaşların bir hayli rehavete girmesi sebebiyle Türkiye’de vaka sayılarında yeniden ciddi bir artış olmuştu.

Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün saat 17.00’de video konferans yöntemiyle bir araya gelecek. Sonrasında saat 19.00’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameralar karşısına geçecek.

Günlük vaka sayısı 1500 civarına sabitlendi

Bakan Koca, dünkü koronavirüs verilerini açıklamış ve vatandaşları uyarmıştı. Dün Covid-19 sebebiyle 17 kişi daha yaşamını yitirirken, 1467 kişiye koronavirüs tanısı konuldu. Koca, ”Yeni vaka sayısı dünkünden 125 az. Hastaneye yatışı yapılan yeni hasta sayısı 210. Yoğun bakım hasta sayımızda 10 artış var. Pozitif tanı sayısının 1.000’in üstünde seyrettiği son tablolarda bazı bölgeler ve grup davranışları etkin” sözleriyle paylaşımını yapmıştı.

Bilim Kurulu üyeleri tüm Türkiye’de yasak istedi

İşte bu veriler doğrultusunda Bilim Kurulu üyeleri, tüm Türkiye’de maske takmanın zorunlu hale getirilmesini tavsiye etti. Bilim Kurulu üyelerinin, geçtiğimiz toplantıda da günlük vaka sayılarında artışa dikkat çekerek hafta sonları sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması istedikleri aktarılmıştı. Bugünkü toplantıda yeni kısıtlamaların masaya yatırılması bekleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Her İhanet Sevgiyle Başlar. Uludağ Üniversitesi : Gazetecilik

Yorum Yap