1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Bilim Kurulu Uyardı : 3-5 Günde Evden Çıkmayı Ümit Etmeyin!

Bilim Kurulu Uyardı : 3-5 Günde Evden Çıkmayı Ümit Etmeyin!

bilimkuruluyarısı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19 virüs salgınının Türkiye’de yükselme döneminde olduğunun altını çizerek, “Uzun süre evde kalmaya hazır olun. 3-5 günde evlerden çıkmayı ümit etmeyin” dedi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs pandemi salgını ile alakalı soruları YouTube hesabı üzerinden yanıtladı.

“Bu süreç ne kadar devam edecek?” şeklindeki soruya dikkat çeken bir cevap veren Özlü, vatandaşlara oldukça önemli önerilerde bulundu.

“ŞU ANDA YÜKSELME DÖNEMİNDE”

Salgının Türkiye’de şu anda yükselme döneminde olduğunu aktaran Özlü, şu kelimelere yer verdi :

“Salgına geç yakalandık, arkadan takip ediyoruz. Tabii bizde durum nasıl olacak? İlk vaka sayılarımıza göre hızlı bir artış var. Dik olan eğriyi yatay hale getirmek için şu son alınan tedbirler belki işe yarayabilir. Şehirlerarası ulaşım ve yurtdışı uçuşların durdurulması gibi.

Özlü, “Bu tür zaman vermek hoş olmuyor insanların bu konuyla ilgili sabrını tüketmemek açısından. Biz şu anda en yoğun olduğumuz noktaya odaklanmak zorundayız. İki üç haftalık süreç çok önemli. Evden çıkmayalım. Çin’de 2 ayda düşüş gözlendi. Türkiye o aşamaya gelmedi, yükselme dönemindeyiz. Bizde hızlı bir artış olduğu görülüyor. Alınan yeni önlemler faydalı olabilir. Uzun süre evde kalmaya hazır olun. Bu süreç biraz uzayabilir. Evde mutlu olmaya çalışın” dedi.

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap