1. Ana Sayfa
  2. Neler Olacak ?
  3. Bill Gates Covid-19 aşısı için tarih verdi!

Bill Gates Covid-19 aşısı için tarih verdi!

featured

Koronavirüs aşısı için milyarlarını yatırarak yatırım yapan, Microsoft’un kurucularından olan Gates, koronavirüs aşısı için tarih verdi.

“14 MİLYAR DOZ AŞI ÜRETİLMESİ GEREKİYOR”

Bill ve Melinda Gates vakfı ile eşi ile birlikte aşı çalışmalarına destek veren Gates, aşı geliştirilene kadar birçok ülkede bahar aylarındaki gibi yüksek sayıda ölümlerin olabileceği konusunda uyarıda bulunarak, “7 milyar insanın aşılanması için 14 milyar doz aşı üretilmesi gerekiyor. Böyle bir şey bugünekadar hiç yapılmadı” dedi.

Ayrıca Gates bunun, yeni strateji gerektiren acil bir durum olduğunu da altını çizerek, gelişmekte olan ülkelerde de aşının finansının ve dağıtımının desteklenmesi gerektiğini ve bu işin küresel olarak sonlandırılması gerektiğini dile getirdi.

KOPMLO TEORİLERİNİ REDDETTİ

Koronavirüs aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlar sebebiyle kendisi hakkında söylenenler ile gündeme gelen Gates buna da yanıt verdi. “Küresel bir salgına karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulunduğum için beni bundan sorumlu tutan insanların olması çok ironik” kelimeleriyle yanıt verdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap