İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. Bill Gates’ten Windows Mobile Açıklaması

Bill Gates’ten Windows Mobile Açıklaması

featured

New York Times DealBook Konferansı sırasında konuşan Bill Gates, oldukça kötü bir başarısızlıkla rafa kaldırılan Windows Phone projesi hakkında itiraflarda bulundu.

Microsoft bizzat kendi geliştirdiği Windows Phone işletim sistemi ve sonrasında Windows Phone telefonlarla akıllı telefon piyasasında adını duyurmaya başlamıştı. Fakat istediği başarıyı elde edemeyen Microsoft, bir dönem Nokia‘nın akıllı telefonunu da satın alarak yeni bir yol denemişti.  Ancak bu konuda da başarılı olamayan marka akıllı telefon pazarından çekilerek projeyi rafa kaldırmıştı.

‘Antitröst Davası Yüzünden Başarısız Olduk’

Geçmiş dönemlerde haksız rekabet konulu bazı davalar ile karşı karşıya kalan Microsoft, görünüşe göre bazı durumlardan fazlasıyla şikayetçi.

Davanın süreci boyunca akıllı telefon yazılımı konusuna fazla odaklanamadıkları’nın altını çizen, Gates ABD Adalet Bakanlığı tarafından açılan soruşturmanın Microsoft için kötü zamanlara yol açtığını söylüyor..

Bill Gates’ten Windows Mobile itirafı

Bir diğer konu ise telefon piyasasının hızla geliştiği dönemde, Motorola‘nın telefonlarında kullanmak üzere bir Windows Phone sürümü geliştirildiği fakat bu sürümün 3 ay geciktiği için markanın Android‘e yöneldiğini aktarılıyor..

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap