1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Bir asker veya bir polis şehit olursa basit bir haber dimi?

Bir asker veya bir polis şehit olursa basit bir haber dimi?

Neden-sehit-haberlerine-uzulemiyoruz-artık

Son zamanlar da Çok duyarsız bir toplum olduk farkındamısınız ? Sürekli Şehit haberleri geliyor ve biz bu haberlere öylesine alıştık ki.
Ateş düştüğü yeri yakıyor elbette , Sonuç itibarı ile neler hissettiklerini bizler bilemeyiz değil mi ? Ne biliyoruz ki neler yaşadıkları hakkında.

İş arkadaşları onun odasını nasıl topluyor biliyor musunuz?
Yeni atanan adam nasıl psikoloji ile geliyor biliyor musunuz?
Silah arkadaşları kaç gün, kaç hafta, kaç ay o hasret duygusuyla yaşıyor, belki suçluluk duygusunu bastırmaya çalışıyor biliyor musunuz?

Ailesine ilk haber nasıl gidiyor biliyor musunuz?
Çocuklarına nasıl söyleniyor? O eşlerin o çocuklarla geleceğe dönük tüm planlarının bir anda yerle bir olduğu anı biliyor musunuz?
Akrabaların, tanıyanların haberde o ismi duyduklarında yok canım o değildir dedikten 2 saniye sonra soğuk soğuk terleme anını biliyor musunuz?

O ailenin attığı her adımda onları hatırlaması, sevdiği araba her geçtiğinde içindeki o sızıyı, çocukların göremediği özel günleri olduğunda hayat boyu yaşanan burukluğu biliyor musunuz?

Ben bilmiyorum. Bence hiç birimiz bilmiyoruz. 1-3-5-7-9 hiç fark etmiyor. Alıştık haberlere, şehitlere.. O kadar alıştık ki, televizyonlarda onları destek verenler açık açık konuşuyor, ormanlar yakılıyor tepki gösteriyor, örgüt üstlenince geri bile susuyoruz.

Bir avuç PKK yandaşı Kürt oyu için, örgütü kırmaya korkuyoruz. Örgütü kırmaya, gönlünü kurmaya korktukça örgüt bizi alıyor, canlarımızı alıyor.

Ve tepki göstermiyoruz.

Bu ideoloji mi? Bu ideoloji uğruna “her şey mübah” mı?

Artık toparlanıp, en azından şu konuda birlik olup, tepelerine çöküp, son kez bitirelim. Artık birilerinin maşalarına canlarımızı vermeyelim.

Diyarbakırda’ki annelerden biraz örnek alıp Sağlam bir direnişle sert bir darbe vurup işi bitirelim.
Yoksa bu ateş bizi yakmaya devam eder.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap