1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Bir Isırığı Oldukça Acı Veren 5 Hayvan

Bir Isırığı Oldukça Acı Veren 5 Hayvan

bir-isirigi-dort-saat-ereksiyonla-birlikte-aci-718202_6108_1_b

Merhabalar, bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde Bir Isırığı Oldukça Acı Veren 5 Hayvan’ı sizler ile paylaşacağız.

Daha Önce yaban arısı veya yaban arısı tarafından sokulmuşsanız nasıl bir acı verdiğini biliyorsunuz demektir. Sokulan yer o kadar çok acır ve kaşınır. Acıdan başka bir şey düşünmezsiniz. Neyse ki eczanelerde bu tahrişi gidermek için etkili ilaçlar bulunmaktadır. Ancak vahşi doğada çok daha etkili hayvanlar vardır. Büyük olasılıkla onların adını bile duymadınız.

Taş balığı

Hint ve pasifik okyanusunda yaşıyan bu balık derin denizlerin en çirkin ünvanını almaktadır ve damla balığı ile rekabet etmektedir. Gezengendeki en çirkin ve en zehirli balık türüdür. Bu balığa yanlışlıkla basan insanlar bacağını kesmek istediğini söylüyor. bu acı birkaç saatlik değilidir eğerki zamanında bir panzehir almazsanız hayatınızı kaybedebilirisiniz. Sadece Avurtsralya doğu kıyısında yaşayan bu balıklar yılda yaklaşık 1000 kişiyinin hayatına son veriyor.

Karadeniz Kestanesi

Bu hayvanı görür görmez zaten uzaklaşmak isteyeceksiniz. Ancak sorun şu ki suyun altında onu farketmeyebilirsiniz. Sonrası büyük acılarla dolu. Doğa da birkaç yüz tane deniz kestanesi türü vardır. bunlardan bazıları zararsızdır. Karadeniz kestanesinin birçok güçlü iğnesi vardır ve bastığınızda uzman birine gitmeniz gerekiyor aksi takdir de batan iğneleri çıkaramayabilirsiniz.

Arizona Akrebi

Aslına bakarsanız akreplerin hiçbirini rahatsız etmemek gerekiyor çoğu akrep zaten zehirlidir. Üstün tırmanma yeteneğiyle küçük bir çatlaktan bile evlere girebilir. Bu canlılar nem ve karanlıklar hoşlanır. Bu yüzden barınak olarak tuğla araları, odunluk , bodrum ve çatı aralarında bulunurlar. Akrep soktuğunda nörotoksit zehir salgılar. Sokanlar şöyle söylüyor elektrik çarpması gibi bir his oluştuğu söyleniyor.

Ornitorek

İlk başta bu Avustrulya hayvanı tehlikeli gibi durmuyor. Aslında bu gülünç hayvan çok tehlikelidir ve zehirli memeli bir hayvandır. Zehirli madde dişlerinde veya gagasında değil arka ayaklarındadır. Özel bir salgı bezine dayalı gizli bir madde bulunur.

Fulya balığı

Bu vatozların hepsi elektrikli değildir ve hepsi tuzlu suda yaşamaz. Bazı fulya balıkları türü taze nehir sularında yaşarlar ve yüzlerce insan bunlarla karşılaşır. Bu balıklarda vazitent adı verilen kemik benzeri bir iğne bulunur. Rahatsız edildiğinde bu iğne dışarı fırlar, delinmelere ve yırtılmalara sebep olur.

Yorum Yap

Yorum Yap