1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMW’nin Şakası Mercedes tarafından beğenilmedi

BMW’nin Şakası Mercedes tarafından beğenilmedi

featured

Belkide bir çoğumuzun çocukluk hayalidir bu iki dev firma.. Mercedes ve BWM. Cadılar Bayramı vesilesiyle dev şirket BWM ezeli rakibi olduğu Mercedes’e şaka yaptı.

Alman Otomotiv devleri olan iki araç firmasının Twitter’da ki atışmaları hızlı şekilde herkes tarafından duyuldu.

Cadılar Bayramı’nın gelmesiyle birlikte BMW de heyecana kapılmış olacak ki Mercedes’e bir şaka yapmaya karar vermiş. Adete göre Cadılar Bayramı‘nda çocuklar gittikleri kapılarda “Şeker mi? Şaka mı?” sorusunu sorarlarmış. BMW hiç bu soruyu sormadan şaka yapmaya karar vermiş ve aşağıdaki Tweet’i atmış. Tweet’te şu yazıyor: “Şimdi her otomobil, en sevdiği süper kahraman gibi giyinebilir.”

Bunun üzerine Daimler AG‘den cevap gecikmedi. Mercedes’in ve BMW’nin Twitter hesaplarını etiketleyerek paylaştığı gönderide BMW’nin şakasına biraz ters bir cevap verilmiş. Aynı zamanda Mercedes’in resmi Twitter hesabı bu cevabı retweetlemiş.

Bu gerçekten korkunç bir kostüm. Özellikle de radyatör ızgarası…

BMW’nin bu davranışı gerçekten ilginç ve hoş bir davranış olmuş. Sonuçta ebedi rakipler ve BWM ortalığı germeden iki firmanın da rekabet içerisinde olduğu vurgulamış. Fakar Mercedes ya kendisi yanlış anladı ya da gerçekten BMW’nin yaptığı şaka hoşuna gitmedi. Verdiği sert cevapla BMW’yi adeta tersleyen Mercedes’in davranışı halktan ters tepki aldı. BMW ise bu cevaba sessiz kalarak konuyu kapattı.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap