1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Bordo Rengin Üzerine Hangi Renk Şal Takmalıyım?

Bordo Rengin Üzerine Hangi Renk Şal Takmalıyım?

Adsız-tasarım-2-1-770x423

Hepinize merhabalar, bugün yine renklerin, elbiselerin üzerine hangi renk şal takılır yazılarımdan birisini daha yazmaktayım 🙂

Bugünde Bordo Rengin Üzerine Hangi Renk Şal Takmalıyım? Bordo Rengin Üzerine Hangi Renk Şal Takılır, Bordo Rengin üzerine şal rengi tercihleri, bordo elbisenin üzerine şal rengi önerilerinden sizlere bahsedeğim.

Bildiğiniz üzere daha önce, Mavi Renk, Kırmızı Renk, Yeşil Renk, Sarı Renk ve Turuncu Renk hakkında şal tercihi favorilerimi ve önerilerimi yayınlamıştım. Onlarada göz atmak isteseniz renklerin üzerine tıklamanız yeterlidir.

Bordo rengi, kadınların tesettür giyimde en sık tercih ettiği renkler arasında yerini almaktadır. Bordo renginin bu sıklıkla tercih edilmesinin temel sebebi, koyu bir renk olmasından yanı sıra, çoğu renk ile uyum içerisinde olmasıdır.

BORDO MAVİ/SİYAH

Bordonun en temel uyumu elbette mavi ve siyah iledir.. Şöyle siyah renkli kombinlere de göz atarsak, bordo elbisenin siyah şal ile muhteşem bir uyumu içerisinde olacağınıda gözlemlemiş oluruz.

Bordo rengin üstüne şal önerileri

Bordonun yukarıda da bahsettiğim gibi en temel uyumunun diğer rengi ise mavidir. Mavi renginin asiliği ile bordunun sertliği bir araya gelince, oldukça uyumlu bir kombin ortaya çıkarmış olabilirsiniz. Aşağıdan sadece renklerin uyumuna da bakabilirsiniz.

BORDO KREM UYUMU ;

Bordonun adeta yanına yakıştığı bir diğer renk ise kremdir. Eğer şal veya eşarp tercihinizi koyu renkten yana değilde açık renkten yana kullanacaksanız, mutlaka tercihiniz krem veya koyu gri rengi olmalıdır. Elbette benim favorim kesinlikle krem, fakat koyu gri, düz gri renkleride bordo elbisenin üzerine şal tercihi olarak gayet şık duracaktır!

DİĞER BORDO RENK ÖNERİLERİM İSE SIRASIYLA ;

  • Lacivert,
  • Açık Gri,
  • Sarı (daha kahve tonunda)
  • Beyaz

Elbette ayna karşısında size en çok yakışan rengi tercih etmeniz, sizi zaten ortamın en güzeli yapacaktır, önerilerimizin amacı sizlere yardımcı olmaktır! Maskeyide kombinize uydurmayı ihmal etmeyin, Sağlıklı günler.. 🙂

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap