İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Borel El Dezenfektanı Ne Kadar Başarılı ? İşte diğer dezenfektanlar ile Borel’in farkı..

Borel El Dezenfektanı Ne Kadar Başarılı ? İşte diğer dezenfektanlar ile Borel’in farkı..

featured

Tüm Dünya’nın adeta virüs ile sınandığı şu günlerde dezenfektanlar, sabunlar ve temizlik malzemeleri oldukça popüler hale geldi.

Türkiye’de yerli ve milli bir dezenfektan üreterek, Borel isimli dezenfektanın raflarda yer almasını sağladı.

Bu yazımızda Borel’in ne özelliklerde olduğunu ve diğer dezenfektanlar ile farkının ne olduğunu sizlere aktaracağız.

Şimdi Konix el dezenfektanı ile başlayalım.

Konix el dezenfektanı 3 farklı etki sağlayarak ellerde ki virüse karşı güçlü bir koz kullanıyor. Konix el dezenfektanı kullandıktan sonra yıkamaya (durulama) gerektirmiyor. Ayrıca cildi kurutmayan yapısıyla el sağlığına da zarar vermiyor.

100 ml’si 6 TL olan konix el dezenfektanını kullanırken takılarınızı mutlaka çıkarmanız gerekiyor. İçerisinde ise %65 alkol içeren dezenfektan, sağlık çalışanları için daha uygundur. Çünkü konix el dezenfektanını kullanırken sigara, su ve diğer gıdalar tüketilmemelidir. Çünkü dezenfektan iç organlara zarar verebilir. Ayrıca ürün maskeli bir şekilde kullanılmalıdır, bu yüzden sağlık çalışanları için daha uygundur.

İkinci ürün ise Borel el dezenfektanı ;

Eti Maden tarafından üretilen milli el dezenfektanı Borel, Aloe Vera özlüdür. Antibakteriyel en dezenfektanı tüm marketlerde aynı fiyattadır. 100ml’si 7.5 TL olan el dezenfektanı, el ve cilt kullanımına uygundur. Bor ve diğer etkenleri içerisinde barındıran Borel, alkolün oluşturduğu zararı etkisiz hale getiriyor.

Lavanta özü ve çay özü gibi bitkileri içerisinde barındıran Boreli elinize döktükten sonra elinizi kuruyana kadar sürmelisiniz. İçerisinde alkol içermektedir.

Ayrıca içerisinde bor, lavanta yağı gibi bitkiler barındırmaktadır. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde cildiniz asla hasar görmez. Ayrıca lavanta yağı ve lavanta özü olması, dezenfektanın kokusunu da güzelleştiriyor.

Cylon El Temizleme Jeli ;

250 ml’si 4.5 TL olan Cylon el temizleme jeli, çilek ve taze koku olmak üzere iki şekilde hizmet vermektedir. İçerisinde nemlendirici bazı kimsayalların özü maalesef kanser hastalığına götürebilir. O yüzden pek tercih edilmemesi gerekir. Ayrıca deri ve gözüde tahriş edebilir.

Son olarak Borel’in diğer dezenfektanlardan farkı, onlar jel şeklinde elimizi korurken, borelin kolonya gibi sıvı bir şekilde olması. Sıvı olması sebebiyle daha hızlı etkileşime geçiyor ve daha hızlı kuruyor.

Her ne kadar fiyatı 1 TL fazla da olsa, içlerinde en sağlıklısı yerli malı olan Borel.

Sizinde kullandığınız ve beğendiğiniz el dezenfektanı varsa aşağıda yorum kısmında belirtebilirsiniz..

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap