İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Boşanmaların Artması ve Aile Kavramının Yıkılması

Boşanmaların Artması ve Aile Kavramının Yıkılması

featured

Son zamanlarda ayrılıkların sayısı oldukça artmış vaziyette.
Hayatlarını birleştirmeye karar vermiş çiftler kısa süre sonrasında bu birleştirdiği hayatları, ayırmak istiyorlar.

Peki Neden ? Toplumda Aile Kavramı Neden Yok Olmak Üzere ?
Aile insanın bu hayatta gözlerini ilk açtığında yanında bulduğu kimselerdir. Aile her zaman iyiliği düşünür anne oğlunun, baba kızının hep iyiliğini düşünür aslında..
Peki son dönemde böyle mi oluyor ? Evlenen genç kızlarımız ne oluyor da boşanma seviyesine geliyor?

boşanmak

Bunun birinci nedeni ; Toplumun bozulmasından kaynaklı, artık yuva yapma derdi değil de yuva yıkma derdine düşüyor insanlar!
Evlenmeden ortaya koyulan ağır şartlar, evlilikleri zorlaştırmak zaten işin başında keşke sözcükleri yavaş yavaş dökülüyor belki de dudaklardan..
Birinci sebep budur, toplumun ahlakını bozdular, şartları ağırlaştırdılar, izlediğimiz TV dizilerinde bile insanlara bunu aşıladılar..

İKİNCİ SEBEP İSE ;

Bazen her şey bizim planladığımız gibi gitmiyor elbette. Bunların sebebi ne peki? Diye soruyor insan kendi kendine. Anlaşamıyorlar gibi gibi bir çok cevap alabilirsiniz bu soruya.
Ama bu noktada asıl sorulması gereken soru neden anlaşamadıkları olmalı. Çünkü düşünsenize hayatınızı birleştirmeye karar verdiğiniz bir insan öyle sıradan biri olamaz sizin için. Hayatınızdaki en değerli varlığınız diye düşünürsünüz.
Peki sonra ne oluyor da anlaşılmıyor,aslında bir hırs mıymış yani hepsi,sevgi yok muymuş,hepsi bir oyun muymuş? Bu noktada aslında en çok üzüldüğüm arada kalan çocuklar, hep bir tarafları yarım kalıyor,kanatları kırılıyor…
Yanlış seçim yapmışım hataymış diyenlerde oluyor mesela. Ama bu maalesef o kadar kolay bir şey değil. Sizden ricam lütfen seçimlerinizi,verdiğiniz kararları enine boyuna düşünün,tamam ben bunu yapıyorum ama gelecekte pişman olur muyum diye bir düşünün. Bu illa ki evlilikler için değil. Meslek seçimi yaparken bile oturup bir düşünün tamam ben bu mesleği istiyorum ama ilerde bıkmadan yapabilecek miyim,bu işi yapmak beni mutlu edecek mi diye. Hayat bizim her seçeneği deneyebilecek kadar uzun değil ne yazık ki bu yüzden seçimlerimizi çok iyi yapmak zorundayız. Kendinizi dinleyin ve kararlarınızı verin, emin olun böylesi herkes için daha iyi olacaktır.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap