İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Olacak ?
  3. Bugün Kabine Toplantısı Olacak

Bugün Kabine Toplantısı Olacak

featured

Koronavirüsle mücadelede ‘yerinde karar’ dönemi başlıyor. Bugün gözler Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde olacak. Yüz yüze eğitim, restoran ve kafelerin son durumu, sokağa çıkma kısıtlamasında yeni kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

İl il normalleşme adımları, koronavirüsle mücadelede yeni dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısında masaya yatırılacak.

Kabine Toplantısı’nda kademeli normalleşmenin ayrıntıları belli olacak. Kısıtlamaların kaldırılması, her il özelinde göre bakılıcak.

Risk durumuna göre karar verilecek. Tabloda, düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller de kırmızı ile görüntülenecek.

Kafe ve restoranlar açılacak mı?

Covid-19 Bilim Kurulu’nda tavsiye kararları alındı. O tavsiye kararları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günkü Kabine toplantısını işaret etti.

Recep Tayyip Erdoğan, “Lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne gibi adımlar atarız. Bunların kararlarını pazartesi günü Kabine Toplantısı’nda alacak sonra da yapacağım açıklamada bunları tüm halkıma inşallah ifade edeceğim” ifadelerini kullandı.

Yüz yüze eğitimde detaylar

Yüz yüze eğitime geçiş için de gözler Beştepe’de olacak. Risk haritasına göre il il karar alınacak.

İllerin salgın koşullarına göre hem yüz yüze eğitim hem de sınavlara 2 Mart’ta başlayacak.

Aşılama süreci de görüşülecek

Kabine Toplantısı’nda Türkiye’deki aşılanma süreci ele alınacak.

Aşı tedariki konusunda Çin ve Almanya’dan sipariş edilen aşıların son durumu ile yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

65 yaş kısıtlaması bitiyor mu?

65 yaş üstü de merakla, sokak kısıtlaması esnetilecek mi diye bekliyor.

Bakan koca, aşının ilk doz vurulduktan 42 gün sonra etkili olduğunu hatırlattı. “Aşılama oranının yüksekliğine bağlı olarak illerde duruma göre esnetme yapılabilir” dedi.

Sokağa çıkma kısıtlaması

Sokağa çıkma kısıtlamasının da detayları bugünkü Kabine Toplantısı’nda belli olacak. İllere göre serbestleşmesi bekleniyor.

Her il yönetimi vaka sayısına göre karar alacak. Yerel Yönetimler bu konuda belirleyici olacak.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap