1. Ana Sayfa
  2. Diziler ve Filmler
  3. Büyük Bir Kaliteyle, Dev Platosuyla ; Türkler Geliyor!

Büyük Bir Kaliteyle, Dev Platosuyla ; Türkler Geliyor!

featured

Geçtiğimiz dönemlerde yaptığı televizyon dizilerinde izleyicilerden tam not alan Mehmet Bozdağ ve ekibi, şimdide beyaz perdeye büyük umutlarla geliyor.

Diriliş Ertuğrul, Yunus Emre, Mehmetçik ve Kuruluş Osman gibi bir çok kaliteli yapıya imza atan Bozdağ, şimdi de Türkler Geliyor : Adaletin Kılıcı’, filmiyle 17 Ocak’ta seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Zengin ve başarılı oyuncu ekibiyle öne çıkan filmin başarılı oyuncularından biri, kara şahin (Parabuteo unicinctus) türündeki Tilla isimli kuş oldu. Filmde başrol oyuncusu Emre Kıvılcım’ın canlandırdığı Sungur Bey’in yoldaşı olarak görev yapan altı yaşındaki Tilla, ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ndaki sahneleriyle izleyiciyi kendine hayran bırakacak.

Büyük emeklerle yapılan film umarız beklendiği ilgiyi görür, fakat bizim ve izleyicilerimizin aklına takılan bir kaç soru işareti var.
Fatih’in fedailerini konu alan filmde umarız açık saçık diye tabir ettiğimiz sahneler olmaz. Çizginin Diriliş ve Kuruluş yapımları gibi dikkatle ve özenle olması gerekir. Yansıttığınız tarih Hz. Peygamber’in hadisine layık olan Fatih Sultan Mehmed’in askerlerini konu alıyor.
Verilen emek çok, umarız çizginizi bozmamışsınızdır.

YEDİ AY EĞİTİM ;
Sinema tarihinde ilk kez bir filmde kara şahin türünde bir kuş görev alırken, Tilla rol arkadaşı Emre Kıvılcım, set ekibi, oyuncular ve atlara uyum sağlaması için yedi ay boyunca eğitime tabi tutuldu.

Gişesi bol olan bir film olsun.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Sağlık Meslek Lisesi / 17 Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar. (Hadis-i Şerif)

Yorum Yap