İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. Cizrespor ırkçı tutum sebebiyle ligden çekildi!

Cizrespor ırkçı tutum sebebiyle ligden çekildi!

cizrespor-irkci-tutum-nedeniyle-ligden-cekildi-683297-5
Cizrespor, TFF ve MHK’ya karşı gücümüzün yetmediğini kendi sahamızda ve dışarda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı, hakemlerin ırkçı tutumu karşısında ligden çekileceğini açıkladı.

3. Lig 2. Grupta mücadele eden Cizrespor, ligden çekileceğini açıkladı. Cizrespor’un sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, takımın kendi sahaları ve deplasmanlarda haksızlıkları uğradığı belirtilerek, “hakemlerin ırkçı ve milliyetçilik tutumu karşısında kulüp başkanımız Maruf Sefinç’in kararıyla takımımız Cizrespor’u ligden çekiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Cizrespor’dan yapılan açıklama şöyle:

“TFF ve MHK’nin hukuksuzluklarına karşı gücümüz yetmiyor. Kendi sahamızda ve dışarda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı, hakemlerin ırkçı ve milliyetçilik tutumu karşısında kulüp başkanımız Maruf Sefinç’in kararıyla takımımız Cizrespor’u ligden çekiyoruz.”

Cizrespor Kulüp Başkanı Maruf Sefinç’in açıklaması şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) kendilerine olan yaklaşımını ve hatalarını eleştirdi. Sefinç, “Biz bir spor kulübüyüz. Biz sporun gerektirdiği bütün güzel şeyleri yerine getirmek ile mükellefiz ve bunun mücadelesini verirken, hakemler bu kadar art niyetli davranıyorlarsa, başka yerlerden gelip bu hukuksuzluğu bu adaletsizliği yapıyorlarsa biz bunu sindiremeyiz.

Biz bunu kaç hafta sindirdik ancak daha da sindiremeyiz. Biz hak hukuk peşindeyiz. Adaletli davransınlar. Bu futbolcular güzel ülkemizin her bir yanından gelmişler. Kendi ekmekleri için gelmişler. 90 dakika burada mücadele ediyor. Alın teri döküyorlar. Kendi çocuklarına ekmek götürüyorlar. MHK’ya itiraz ediyoruz. Dosyayı açıp bakmıyorlar bile. Biz spor anlamında Cizrespor’un bayrağını Türkiye’nin dört bir yanında bir kardeşlik köprüsü kurmak amacıyla dalgalandırıyoruz. Ama sonuç ortada. Her hafta aynı pozisyonlar, aynı verilmeyen penaltılar. Böyle bir mücadele olur mu? Onun için Cizrespor Kulübü olarak biz ligden çekiliyoruz ”

Yorum Yap

Yorum Yap