İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kültür
  3. Çocuk Sahibi Olmayı Düşünmek İstiyorsanız, Bu Sebepler Tam Size Göre

Çocuk Sahibi Olmayı Düşünmek İstiyorsanız, Bu Sebepler Tam Size Göre

çocuksahibiolmak

Çocuk sahibi olmak yada çocuk yetiştirme konusunda endişeleriniz bulunuyor ise bazen kendi kendinize nedenler ve sebepler arayabilirsiniz.

Çocuk sahibi olmayı düşündüğünüz itibaren, çocuğun tüm evrelerini, nasıl yetiştirileceği konusu başta olmak üzere, çocuğumu nasıl daha faydalı bir birey olarak yetiştiririm gibi konular kafanızda oluşan soru işaretleri olabilir.

Eğer ki çocuk sahibi olmayı düşünüyor da kararsızlıklar yaşıyorsanız, aşağıda okuyacağınız sebepler tam size göre ;

Tek Başınıza Yolculuk Yok

Çocuğunuzun Dünya’ya gelmesi durumunda hızlı bir kaçış yapma imkanınız olmaz. Bir tatil rezervasyonuna ve bir hazırlık sürecine ihtiyacınız bulunur. Çocuklar ile birlikte seyahat etmek büyük bir sabır ve aynı zaman da şans gerektiren bir durumdur.

seyahatetmek
seyahatetmek

Ancak her ne kadar uzaktan zahmetli gibi gelse de, çocuğunuz birazcık büyüdükten sonra size harika bir eşlik edecektir. Kız çocuğu olarak düşünürsek onu seyahate hazırlamanız bile çok mükemmel olacaktır. Eğer erkek çocuğunuz olursa da o sizin küçük kahramanız olarak taşıyamadığınız yada fazla olan ufak eşyalarda dahi kahramanlığını ortaya koyacaktır.

Yemek Yapmanız Gerekir

İnsanların bazıları yemek yapmayı çok severken bazıları bu durumu hor görür. Yemeği bir araya getirmek aslında bir üretim olur. Bu durumun en kötü yanı ebeveynlerin gün içerisinde en az 3 kere yemek yapmak zorunda kalmalarıdır. Eğer çocuğunuz Dünya’ya gelirse, siz bu konuda yemek yapmakla kendinizi sorumlu hissedersiniz.

Eğer ki günlük yaşantınızda yemek yapmayı bile özlüyorsanız, çocuğunuz bunu tam tersine çevirerek sizi yemekten bile bıraktırabilir.

Dışarıya Çıkmanız İçin Bir Sebep

Eğer gündelik hayatınızda sürekli evde kalan bir yapınız var ise, şayet çocuk Dünya’ya geldikten sonra bu alışkanlığınız tamamen değişecektir.
Çocuğunuz yaşını doldurduğunda onunla dışarıda vakit geçirme hevesiniz oluşacak, çocuğunuzu da eve kapatmayı düşünmeyeceksiniz. O yüzden çocuğunuz ile birlikte dışarıda zaman geçirmek size de oldukça iyi gelecektir.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap