1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. CS GO Yeni Güncelleme Neleri Değiştirdi?

CS GO Yeni Güncelleme Neleri Değiştirdi?

CS GO Yeni Güncelleme Neleri Değiştirdi?

Yılların eskitemediği CS GO FPS oyunu her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ediyor. Özellikle koronavirüs salgını sebebiyle dünya genelinde uygulanan karantina süreciyle birlikte oyuncu sayısında ciddi bir artışın yaşandığı görülüyor. Bir süredir beklenen CS GO yeni güncelleme Valve tarafından yayınlandı.

CS GO FPS oyununun geliştiricisi olan Valve tarafından zaman içerisinde güncellemeler yayınlanmaktadır. Yayınlanan bu güncellemeler ile birlikte oyun içerisinde yaşanan bir takım hatalar giderilmekte ve bunun yanı sıra oyun içerisinde yenilikler de yapılabilmektedir.

CS GO Yeni Güncelleme Öldürme Simgelerini Yeniledi

Valve’in yayınladığı yeni güncelleme 4 Mayıs tarihi itibariyle oyuncuların beğenisine sunuldu. Güncelleme ile birlikte gelen yeniliklere bakıldığında ilk olarak öldürme simgelerinin yenilendiği görülüyor. Yenilik kapsamında farklı ölüm türlerine göre farklı simgelerin kullanılmaya başladığı dikkatlerden kaçmamaktadır. Yeni öldürme çeşitleri şu şekilde karşımıza çıkıyor;

  • Kör noktadan ölümler
  • Sisten kaynaklanan ölümler
  • Duvar veya başka cisimlerin arkasından meydana gelen ölümler
  • Dürbün kullanmadan gerçekleşen ölümler

Güncelleme sayesinde öldürme analizlerinin çok daha detaylı bir şekilde görüntülenebileceği ifade ediliyor. Bu simgeler bir süredir geliştiriciler tarafından da test ediliyordu.

cs go

2 Haritada Değişiklik Meydana Geldi

Öldürme simgelerinde meydana gelen değişikliklerin yanı sıra Valve, 4 Mayıs güncellemesiyle iki haritada da değişikliklere imza attı. İlk değişiklik Inferno 1v1 ısınma arenası olarak bilinen haritada karşımıza çıkıyor. Isınma arenasında olduğu gibi Chlorine adı verilen oyun haritasında da küçük değişikliklerin yapıldığı ortaya çıkmış oldu.

Yapılan değişikliklerle birlikte belirtilen iki harita için oyuncular tarafından bazı sorunlar rapor edilmekteydi. Özellikle iki haritada çömelme ve sürünme hareketlerinde hatalar meydana gelmekte ve bu hatalar oyuncular tarafından sürekli olarak bildirilmekteydi.

Henüz bu hataların tam olarak giderilip giderilmediğini söylemek için çok erken olsa da iki gündür oyuncular tarafından bu hataların da ortadan kaldırıldığına dair değerlendirmeler yapılıyor.

Yayınlanan güncelleme Counter Strike Global Offensive oyunu için 4 Mayıs 2020 tarihi itibariyle kullanıma sunuldu.
Güncelleme boyutunun ise toplamda 75 MB büyüklükte olduğu ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap