1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan ; 65 Yaş üstü ve 20 Yaş Altı Hafta Sonu Sokağa Çıkabilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ; 65 Yaş üstü ve 20 Yaş Altı Hafta Sonu Sokağa Çıkabilecek

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

Kabine’de alınan önemli kararları açıklayan Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları.

“İyileşen hasta sayısı katlanarak artıyor”

Dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgınında önemli bir dönüm noktasına gelmiş bulunuyoruz.Yeni hasta sayımız artık binli rakamlarla ifade edilir hale geldi. İyileşen hasta sayısı katlanarak artıyor. Doktoru ile hemşiresi ile tüm sağlık çalışanlarımızın fedakarca çabaları sayesinde hastanelerde vicdanları kanatan hiçbir görüntü yaşanmadı.

Sosyal yardımlardan yararlanma hakkı olanlara ilave yardımlar yaptık. 4 milyon 400 bin vatandaşımıza 1000’er lira nakdi yardımda bulunduk. Başlattığımız Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası’na yapılan bağışlar 1 milyar 910 milyonu buldu.

65 yaş üstü vatandaşlar sokak sınırlaması günlerde 4 saat dışarı çıkabilecek.

65 yaş üstü gruba, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerden birinde 4 saat, yürüme mesafesinde dışarı çıkma imkanı getiriyoruz. İlk uygulama 10 Mayıs’ta saat 11.00 ile 15.00 arasında getiriyoruz.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız, sokağa çıkma yasaklarının bir gününde 4 saat süre ile dışarı çıkma imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı bu pazar günü yapacağız.

Şehirler arası giriş-çıkış sınırlandırılmasını 7 ilimiz için bitiriyoruz. Taksilerdeki tek-çift plaka uygulamasını kaldırıyoruz.

Berber-kuaför ve güzellik merkezi gibi işletmeler 11 Mayıs’ta açılacak. AVM’ler 11 Mayıs’tan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Giyim eşyaları gibi işletmeler belli şartlara uymak zorunda olacaklar.

Cerrahi maske satışına izin vermeyi planlıyoruz. Buna da bir üst fiyat getireceğiz.

Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin, Muğla’da sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap