1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu haftasonu da yasak uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu haftasonu da yasak uygulanacak

sondakikanooldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor..

Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Hastalığın tespitinden tedavisine kadar her konuda iyi durumdayız. İlaç ve sağlık malzemesi konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Vatandaşlarımızın bireysel sağlık ve temizlik malzemesi temininde sıkıntı yaşamıyoruz. Hiçbir eksiğimiz yok. Ücretsiz maske dağıtımını sürdürüyoruz. Türkiye gibi 83 milyonluk bir ülkede böylesine büyük hizmetleri yürütmek kolay değildir.

Hadımköy’de 100, Derince’de 250 yataklı yeni hastaneler kuruyoruz.

Vaka oranımız hamdolsun aşağı yönde. Salgının kontrol altına alınmasına önemli ilerleme var. Türkiye aldığı tedbirlerle salgını en hızlı şekilde kontrol altına alan ülkelerin başında geliyor.

Bugüne kadar 34 ülkeye malzeme ulaştırdık. Önümüzdeki günlerde bu desteğe devam edeceğiz.

Aldığımız tedbirleri sürekli güncelliyoruz. Hafta sonu alınan sokağa çıkma yasağı da bu tedbirlerdendir. Kimi yerlerde yaşanan gereksiz kargaşanın tekrar etmemesi için gerekli tedbirleri alacağız. İçişleri Bakanımızın bu konudaki hassasiyetini takdirle karşıladım ancak kendisinden görevini sürdürmesini istedim. Başarılarına yakinen şahit olduğum sayın bakanımız görevine devam ediyor.

17 NİSAN İLE 19 NİSAN ARASINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Hafta sonları sokağa çıkma yasağını ihtiyaç duydukça sürdürme kararı aldık. Önümüzdeki hafta sonu yine sokağa çıkmak yasa olacak. 17 Nisan gecesi başlayacak yasak pazar gecesi sona erecek.

“SÜLEYMAN SOYLU HAKKINDA AÇIKLAMA”
Başkan Erdoğan, “Yaşanan olumsuzluklar bu gerçeği ortadan kaldırmıyor. İçişleri Bakanımızın bu konudaki sorumluluğu üstlenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşılıyorum. Ancak istifasını kabul etmeyerek kendisinin görevini sürdürmesini istedik.” dedi.

“Terörle mücadele, afetler ve son olarak koronavirüsle mücadelede başarılarına yakınen şahit olduğumuz sayın bakanımız görevine devam ediyor.” diyen Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye de ; Bahçeli’ye verdiği destek için bir kez daha teşekkür ediyorum. dedi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap