1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Mayıs Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 19 Mayıs Mesajı

featured

Türkiye genelinde ki tüm şehirlerde ki gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans üzerinden, Türkiye’nin farklı illerindeki gençler ve sporcularla görüştü.

Erdoğan gerçekleştirdiği video konferans görüşmesinde, 18 yıldır öz güveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi, nitelikli genç nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını dile getirdi.

“19 MAYIS CESARETİN İLK ADIMIDIR”

Tüm dünya gibi Türkiye’yi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle bu sene buruk bir ramazan geçirildiğini belirten Erdoğan, sözlerini şu şekilde devam ettirdi ;

“Milli günlerimizin, bayramlarımızın, tarihimize altın harflerle yazılmış kahramanlık destanlarının coşkusunu yeterince yaşayamıyoruz. Buna rağmen siz gençlerimizin kendi bayramınıza, 19 Mayıs ruhuna sahip çıkmasından memnuniyet duyuyorum. Çünkü 19 Mayıs, üyesi olmaktan gurur duyduğumuz aziz milletimizin direniş azminin sembolü, hürriyet aşkının nişanesidir. 19 Mayıs, esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun ve cesaretin ilk adımıdır. 19 Mayıs, Çanakkale’de başlayan tüm zorluklara, imkansızlıklara rağmen 1. Dünya Savaşı boyunca asla pes etmeyen bir milletin yeniden diriliş cehdidir.

“GENÇLERİMİZ İÇİN İLHAM KAYNAĞIDIR”

19 Mayıs, İstiklal Harbimizi başlatmanın yanı sıra son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun, milletimizin de kurtuluşunun müjdesi olmuştur. Böylesi derin manalar içeren bir günün, gençlerimize armağan edilmesi asla tesadüf değildir. 19 Mayıs, tarihi şanlı zaferler ve mücadelelerle dolu milletimiz için bir gurur vesilesi, siz gençlerimiz için ise bir ilham kaynağıdır.

“BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZİ DİRİ TUTMALIYIZ”

Sadece 19 Mayıs değil, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm safhaları, bu topraklardaki bin yıllık mevcudiyetimizin her bir aşaması, hayat mücadelenizi sürdürürken örnek alacağınız kıymetli birer hazinedir. Bunun için öncelikle hamasetten ve husumetten uzak bir şekilde adil, hakikate ve hakkaniyete uygun olarak tarihimizi öğrenmeniz gerekiyor.

Köklerimizle, bizi biz yapan değerlerimizle irtibatımızı ne kadar diri tutarsak, hayatta o kadar güçlü oluruz. Her birinizin 101 sene önce Samsun’da atılan o ilk adımın anlamını ve önemini kavrayarak, hayatınıza yön vereceğinize inanıyorum.”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap