İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Paskalya Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Paskalya Bayramı Mesajı

erdoğan

Başkan Erdoğan, Hristiyan aleminin bayramı olan Paskalya Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

“Birlikte yaşama kültürü, bizi geleceğe taşıyacak en önemli gücümüzdür” 

Cumhurbaşkanı mesajında, Hristiyan alemini tebrik ettiğini dile getirerek, açıklamalarında şu kelimelere yer verdi.

“Anadolu topraklarında yükselen bu birlikte yaşama kültürü, geçmişte olduğu gibi bugün de barış ve kardeşliğimizin harcını oluştururken, aynı zamanda bizi aydınlık geleceğe taşıyacak en önemli gücümüz olacaktır.

Tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi, yüzyıllardır sevinç̧ ve kederde kader birliği yaptığımız Hristiyan vatandaşlarımızın da dinlerini serbestçe yaşayabilmeleri için devlet olarak tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz.”

Mesajında, bazı kiliselerde yapılan restorasyonları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerin silahlarla ve patlayıcılarla zararda bulunduğu Mar Petyun Keldani Kilisesi ile Ortadoğu’nun en büyük Ermeni kilisesi olan Surp Giragos Kilisesi’nin bakım çalışmalarının devam ettiğinin altını çizdi.

“Milli Dayanışma Kampanyamıza destek veren Hristiyan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum”

Bu çalışmaların tüm dünyaya örnek olması gerektiğinin vurgulayan Başkan Erdoğan, Milli Dayanışma Kampanyası’na gelen destekleri de tekrardan hatırlatarak açıklamasına şu kelimelerle devam etti ;

“COVID-19 salgını nedeniyle bütün dünya zor bir dönemden geçerken, tebdirler dolayısıyla Hristiyan vatandaşlarımız da ne yazık ki bu yıl Paskalya yortusu için kiliselerde bir araya gelemeyecekler. Ancak inanıyoruz ki gerekli tedbirlerin hassasiyetle uygulanmasıyla ülkemiz bu süreci en az etkiyle atlatacak ve en kısa zamanda hayat hepimiz için tekrar normal akışına dönecektir.

Karşılaştığımız her zorlukta Aziz Milletimizin her bir ferdinin ortaya koyduğu birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini COVID-19 ile mücadele sürecinde de göstermiş olmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Bu zor günlerde “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” şiarıyla başlattığımız Milli Dayanışma Kampanyası da bir kez daha göstermiştir ki Milletimizin birbirine verdiği destek ve güçle aşamayacağımız engel yoktur. Bu vesileyle Milli Dayanışma Kampanyamıza destek veren Hristiyan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

Paskalya yortusu dolayısıyla, Hristiyan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Hristiyanlara esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap