1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. Cyberpunk 2077 Bomba gibi geliyor , Rekora koşabilir..

Cyberpunk 2077 Bomba gibi geliyor , Rekora koşabilir..

featured

Cyberpunk 2077 Bomba gibi geliyor , Rekora koşabilir..

The Witcher Efsanesinin de yapımcısı olan CD Projekt Red firması tarafından 2012 yılında yapımının başlandığı duyurulan ve aradan geçen 7 yılın ardından 2019 yılında yapımı tamamlanan Cyberpunk 2077 oyunu, Türkiye’de oyun severlerin 7 yıl boyunca merakla beklediği oyunlardan biridir. RPG yani rol yapma oyunları kategorisinde yer alan oyun, piyasaya sürülmesi ile birlikte çok sayıda oyuncu tarafından indirileceği tahmin edilmektedir.

Cyberpunk 2077’nin en önemli özelliklerinden biri, oyun içi satın almalara izin vermemesidir. Çok sayıda oyun yapımcısı, oyun satışlarından elde ettikleri gelirlerin yanı sıra, oyun içerisinde item adı verilen ve oyun için avantaj sağlayan sanal ürünlerin, gerçek para ile satılması yoluyla da para kazanma yoluna gitmektedir. Ancak Cyberpunk 2077 daha ilk duyurulduğu tarihten itibaren, oyun içerisinde böyle bir durumun söz konusu olmayacağını belirtmişti.

Oyun severler şuanda Cyberpunk 2077’yi öylesine bekliyorlar ki bu oyun tüm zamanların satış rekorlarını kırabilir, GTA 5 Şuan bu yarışı tam 150 milyon adet satış gerçekleştirerek önde götürüyor. Bu rekorun kırılması bir hayli güç gözükse de Cyberpunk 2077 onları bu konuda zorlayacak gibi gözüküyor.

+18 Yaş Sınırı ve Türkçe Dil Desteği

Oyun ile ilgili merak edilen unsurların başında yaş sınırının olup olmayacağı bulunuyordu. Yapımcı firma bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak profesyonel oyuncuların yorumlarına göre oyunda 18 yaş sınırı bulunacak. Oyunun fragmanında yer alan şiddet ve cinsellik barındıran sahnelerin, oyunun her yaş grubuna hitap eden bir oyun olmayacağını göstermektedir.

Ayrıca 2019 yılında yapımcı firma Türk oyuncular için bir müjde duruydu. Oyunda Türkçe altyazı destek seçeneğinin de olacağını belirten firmanın yapmış olduğu bu açıklama, Türkiye’de oyunun çıkmasını bekleyen binlerce oyuncu tarafından olumlu karşılandı.

Cyberpunk 2077 Senaryosu

Cyberpunk 2077, oyuncuların birinci şahıs olarak oynayacakları bir oyun. Oyuncular oyunda ismi “V” olan bir paralı asker karakterini canlandıracak. V hem yüksek derecede iyi silah kullanma becerisi, hem de siber güvenlik konusunda üstün yeteneklere sahip olan bir karakter. Yer olarak da oyun Night City adı verilen ve temelde altı farklı bölgeden oluşan bir bölgede geçiyor.

Cyberpunk 2077’nin hem farklı kişileri öldürerek; hem de kimseyi öldürmeden oynanabilen iki farklı senaryolu bir oyun olması bekleniyor. Koronavirüs salgını ile birlikte oyunun piyasaya çıkış tarihi hakkında bazı tartışmalar ortaya çıkmışsa da geliştirici firma virüs nedeni ile oyunda her hangi bir aksaklık olmadığını belirtmiştir.

Bir Video ile Konumuzu süsleyelim , işte karşınızda Muhteşem Detayları ile CYBERPUNK 2077 !

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap