İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı’nın yanındayız

Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı’nın yanındayız

featured

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti yapması konusunda konuştu.

MHP Lideri Bahçeli’den Erdoğan’a destek mesajı geldi.

Gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtlayan Bahçeli açıklamasında şunları söyledi:

-“Cumhurbaşkanımızın ABD’ye gidip gitmeyeceği konusundaki tartışmaları ve fikri münakaşaları elbette yakından izliyorum. Her gün televizyonlarda, gazete köşelerinde yorum ve değerlendirmeler yapılıyor. Bunları takip ediyorum. Ancak bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD’ye gidip gitmemesi hususunda bırakınız bir açıklama yapmayı, imada dahi bulunmadım. Öncelikle ve önemle ifade etmeliyim ki, Cumhurbaşkanımızın ABD ziyareti hakkındaki kararı tamamıyla kendi takdiridir.

“Desteğimiz tamdır”

Bütün gelişmeleri, milli ihtiyaçları, dış politikayla ilgili hedefleri siyasi akıl ve amaç süzgecinden geçirip bir sonuca ulaşacak olan da Sayın Erdoğan’dır. Devleti yöneten bellidir. Hükümet bellidir. Karar alma mekanizmaları da bilinmektedir.

Hassasiyet düzeyi bir hayli fazla olan bu meseleyle ilgili ülkemizin elini zayıflatmaktan azami derecede ve kesinlikle kaçınırız.” dedi.

“Yanında duracağız”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun saygımız vardır, yanında duracağımız açıktır.” diyen Bahçeli, Türkiye’nin dış dünyaya karşı tek ses, tek yürek, tek nefes olması gerektiğine dikkat çekti.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap