İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Diyanet’in Kamu Spotuna Tepki Geliyor ; PEKİ NEDEN ?

Diyanet’in Kamu Spotuna Tepki Geliyor ; PEKİ NEDEN ?

featured

Diyanet İşleri Başkanlığı, “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak!” adlı kamu spotu yayınladı. Fakat Diyanetin yayınladığı video, kadının hizmetçi gibi gösterilmesi tartışmalarını da arkasında getirdi.

Peki soruyoruz sizlere, NEDEN ? 
Neden buluttan nem kapıyorsunuz ? Diyanet işleri başkanlığının yayınlamış olduğu videonun içeriği, eşlerinin birbirlerine saygılı olması, günümüzün büyük hastalığı olan telefonlara çok dalıp gitmemiz ve bundan kaynaklı eşlerin birbirlerine yeterince vakit ayırmaması gibi içeriklerden oluşuyor. Zaten Kısa olan video da bizce yeterince mesaj verilmiş.


Ama burada mesajı almak istemeyen kişiler ise, kadının kocasına çay, kek gibi getirdiği şeylere takılıyor.
Görüntüleri izleyenlerden bir kesimin yorumu; “kadının evde hizmetçi olarak gösterildiğini” savunup kadınların hiç mi telefon kullanmadığını sorgulamaya başladı.
Ama atladıkları birşey var ki, kadının kocasına yapmış olduğu kek, getirmiş olduğu çay hizmetçilik değildir, ona olan saygısı ve sevgisidir. Tepki gelmesinin sebebi bu, fakat bu aşılama yüzünden babası kızından bir çay istediğinde kızı onu hizmetçilik gibi görmeye başladı.
Hizmetçilik değil, saygı ve sevgi. Eşi zaten sevmese, saygı duymasa bunu yapmaz, eşi kocasına değer verdiği için kek, yemek vs şeyler yapıyor.
Eğer ki birde kadın çalışmıyor ise, kocasının gün boyu yorulmasına karşılık onu evinde mutlu etmek ister, onun hizmetçisi olmaz, ona karşı empati kurup onun evinde huzurlu ve mutlu olmasını sağlar.

Bir diğer konu ise kadın telefon oynamıyor mu ? Kardeşim zaten videoda kadın telefonundan mesaj atıyor. Yani artık arkadaşlarımızla kafeye gittiğimizde bile ellerimizden telefonu düşürmeyecek duruma geldik. Buluştuğumuzda birbirimizin bile yüzüne bakmayacak duruma geldik. Eşler akşamdan akşama görüşüyorsa ki çoğu evde öyle, kadının telefon oynamaması normal.
Burada ki mesele kocanın telefondan, sosyal ağlardan kopup eşine ilgi göstermesidir.

Mevzu aslında oldukça basit ve anlaşılır..
Diyanet’in Eşinle İlgilen ile Alakalı Kamu Spotu Videosu ; 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap