1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Doğal Yollarla Zayıflamanın 10 Yolu!

Doğal Yollarla Zayıflamanın 10 Yolu!

featured

Doğal yollarla zayıflamak ve daha iyi bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu yazı tam size göre!

İnsanlar beslenme alışkanlıklarının değişmesi , hareketsizlik , yediği yemeklere dikkat etmeme gibi nedenlerden dolayı kilo almaktadırlar.Hepimiz bu fazla kilolarımızdan bir an önce kurtulmak isteriz fakat şunu söylemeliyim ki hızlı kilo vermek hızla kilo almamıza da neden olur.Bu yüzden kilo vermek sabır , azim ve kararlılık gerektiren bir süreçtir.

Kilo vermek için elbette cerrahi operasyon gibi tıbbi yöntemler de uygulanmaktadır. Ama biz her zaman doğal yöntemleri tercih ediyoruz.

Sizde her zaman doğal olan yöntemleri tercih ediyorsanız , sizin için doğal yollarla zayıflamanın 10 yolunu hazırladık.

Kilo vermek için en önemli etken sağlıklı beslenmek , bol su içmek ve düzenli spor yapmaktır.Şimdi bunların yanında yapmamız gerekenlere göz atalım.

1- Bol Sebze Tüketmek

Organik gıda tüketimi sağlık için önemli bir etkiye sahip olduğundan dolayı zayıflama sürecinde yiyeceklerinizi sebzelerden seçmelisiniz.Sebzeleri yağsız veya çok az yağlı hazırlamalısınız.Sebzeleri buğulama yolu ile pişirmelisiniz.

2-Şekeri Az Tüketmek

Kilo almamıza neden olan gıdaların en başında şeker ya da şekerli gıdalar bulunmaktadır. Bu yazıyı okuduktan sonra çayınızı ve kahvenizi şekersiz için! Meşrubat çeşitlerinden , tatlılardan , uzak durun. Tatlı olan meyveleri bile az yemeye çalışın. Bunun yerine limon yiyebilirsiniz.

3-Tam Tahıl Ürünleri Yemeye Özen Gösterin

Genellikle herkes beyaz ekmek tüketir. Fakat artık beyaz ekmeği bırakmanın zamanı geldi! Bunun yerine tahıl ekmek yiyebilirsiniz.Tabi ekmek miktarını da zamanla azaltmalısınız.Unlu mamüller tüketirken kepekli olanını yemeyi tercih edin.Zayıflamak istiyorsanız bu maddeye kesinlikle uymalısınız.

4-Hızlı Yemeyin

Zayıflamak için , yediğiniz yemeği en az 20 saniye boyunca çiğnemelisiniz. Yemeği yavaş yemelisiniz. İlk yirmi dakikadan sonra tokluk hissi oluşacaktır.Ne kadar çok çiğnerseniz tokluk hissi o kadar çabuk uyanacak ve bu da daha fazla yemenizi önleyecektir.

5-Kalorisi Düşük Olan Yiyecekleri Tercih Edin

Neredeyse her gün soframızda bulunan çorba çeşitlerinden her zaman daha az kaloriye sahip olanı tercih etmelisiniz.Hazırlayacağınız çorbanın içerisine şehriye , pirinç , fasulye , yağ eklediğinizde bu malzemeler daha çabuk doymanızı sağlar.

6- Alkol Tüketmeyin

Alkolün içeriğinde yüksek kalori bulunduğu için ,alkol tüketimi daha fazla yemek yemenizi sağlayacaktır.Alkolün kilo alımına etkisi olduğu gibi beden sağlığınızı da etkileyecektir ve bu durumda daha fazla spor yapmanız gerekebilir.

7-Dışarıda Yemek Yemeyin

Dışarıda tükettiğimiz o güzel yiyecekler evde yediklerimizden çok daha fazla kaloriye sahiptir.Bu yüzden yemeğinizi evinizde yemeye özen gösterin.Dışarıda yiyeceğiniz yemeğin parasını biriktirerek maddi açıdan rahatlayabilir ve aynı zamanda daha sağlıklı ve daha az kalorili yiyecekler tüketebilirsiniz.

8- Yemeğinizi Küçük Tabaklarda Yiyin

İnsanlar yemek yerken o tabağın hepsini bitirmek isterler ve bu da oldukça doğaldır. Fakat bunu yaparken büyük bir tabak tercih edersek psikolojik olarak o tabağı daha çok doldurmak isteyecek ve daha çok yemiş olacağız.İşte bunun önüne geçmenin en kolay yolu her zaman küçük porsiyon kullanmaktır.

9-Sofradan Tamamen Doymadan Kalkın

Sofraya oturmanızın sebebi hiçbir zaman karnınızı doyurmak olmasın.İhtiyacımız olan besini (yani mazotumuzu) alıp sofradan kalkmak olsun.Tıka basa doymadan kalkınca daha rahat hareket edebileceksiniz.

10- Uyku Düzeniniz Olsun

Uyku düzeninizi oluştururken sağlıklı olan bir uykuyu tercih edin.Fazla veya az uyku uyumayın.Uyku düzensizlikleri nedeniyle gereksiz gıda tüketimi başlamaktadır.Bu yüzden uyku düzeninizi iyi ayarlayın.Gündüz uykusu kilo aldıracağından dolayı uykunuzu gece alın.

 

 

 

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap