1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Dünya’da ki En İlginç 5 Kedi Türü

Dünya’da ki En İlginç 5 Kedi Türü

enilginçkeditürleri

Kediler, insanlar ile birlikte yaşayabilen, evcil sevimli ve tatlı hayvanlardır. Bizler kedilerin arkadaşlığına ve haşarat ve ev zararlılarını avlayabilme yeteneğine önem veririz, bu konuyu da sık sık dile getiririz.

Fakat bugün normal kedilerden biraz daha uzak, alışkın olmadığımız kedi türlerini inceleyeceğiz.

Şimdi ise Listemize başlayalım, İşte Dünya’da En İlginç 5 Kedi Türü ; 

5 – Bengal Kedisi

bengal-kedisi
bengal-kedisi

Dışarıdan görünümleri ve çevik yapıları sebebiyle leoparı andıran bengal kedileri oldukça dost canlısıdır, fakat hızlı ve meralı bir yapıya sahip olduklarından dolayı sahiplerini yorma konusunda artık oldukça tecrübelilerdir. Bilinen en zeki kedilerden biri olan Bengal kedileri merakları ve oyuncu kişilikleri sayesinde ev yaşantısına hızlıca alışabilmektedirler.

4 – Sfenks Kedisi

Sfenks Kedisi
Sfenks Kedisi

Kırışık görünümü ile kedi dünyasının en dikkat çekici kedilerinden olan Sfenks Kedisi tüysüz ve küçük görünümlerinin aksine oldukça ağır bir yapıya sahiplerdir. Tüm ilginin üzerinde olmalarından hoşlanan Sfenks kedileri çocuklarla ve köpeklerle oldukça iyi anlaşabilmektedirler.

3-Norveç Orman Kedisi

Norveç-Orman-Kedisi
Norveç-Orman-Kedisi

Kedilerin antik ırklardan sayılan Norveç Orman Kedisi kar ve ayaza oldukça dayanıklı olmasından dolayı Norveç’in adeta simgesi haline gelmiştir. Sert görünümlerinin altında kibar ve oyuncu kişilikleri olduğu bilinmektedir. Bu türün en ilginç bilgisi ise türün tam olarak kökenlerine rast gelinmese de Norveç Orman Kedisi’nin kökenleri Vikingler’e dayandırılır.

2Fars Kedisi

fars-kedisi
fars-kedisi

Tarih de geçmişleri hakkında pek bir bilgi bulunmayan Fars kedilerinin yüzyıllardır var olduğu bilinmektedir. Fars kedilerinin en büyük özellikleri oldukça zeki olmalarına rağmen bir şeyler yapmadan önce uzun uzun düşünmeleridir. Ayrıca Fars kedileri rahatlarına oldukça düşkünlerdir.

1-Maine Coon

Maine Coon
Maine Coon

Dünyanın en büyük evcil kedisi olan Main Coon diğer kedi türlerine göre oldukça iri,büyük ve sevecen bir kedi türüdür. Uzun ve parlak tüylere sahip olan main coon gösterişli fiziği ile kedi severlerin sevgisini kazanmıştır. İri ve gösterişli cüssesine göre ev yaşantısına hızlı adapte olabilmiştir.Main coon’ların en büyük özellikleri sokakta bir köpek gibi gezdirilmekten keyif almalarıdır.

Bir LiSTEPLUS yazımızın daha sonuna geldik, sizinde yapmamızı istediğiniz liste varsa, yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Kediler neden dört ayak üstüne düşer ?

Yorum Yap

Yorum Yap